ارتش آمریكا بررسی می كند

همكاری میان انسان و ماشین در جنگ های هوایی

همكاری میان انسان و ماشین در جنگ های هوایی

پارسی كاو: ارتش آمریكا در نظر دارد پژوهش جدیدی را جهت بررسی همكاری میان انسان و ماشین در جنگ ها آغاز كند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیفنس وان، ارتش آمریكا می خواهد در یكی از جدیدترین برنامه های پژوهشی خود، همكاری انسان ها و ماشین ها را با دقت بیشتری بررسی كند. در این پژوهش، میزان اعتماد خلبانان و ماشین های هوشمند به یكدیگر، در چالش برانگیزترین وظایف همچون جنگ های هوایی مورد بررسی قرار می گیرد.
پژوهشگران باور دارند كه خلبان های انسان بزودی در جنگ های هوایی، با هواپیماهای بدون سرنشین موسوم به "لویال وینگمن"(Loyal Wingmen) و جنگنده های دیگر همكاری خواهند كرد.
یكی از ابزارهایی كه فرماندهان نظامی اخیرا از آن صحبت می كنند، یك هواپیمای جنگنده موسوم به "لاكهید مارتین اف -۳۵ لایتنینگ ۲"(Lockheed Martin F-35 Lightning II) است كه به خلبان انسان نیاز دارد. مقرر است این هواپیما كه پیشرفته ترین نوع هواپیمای جنگنده است، به خاصیت های مبتنی بر هوش مصنوعی مجهز شود تا پرواز با آن نسبت به جنگنده های قدیمی، ساده تر باشد.
برنامه ریزی برای ابداع چنین ابزاری نشان داده است كه خلبانان انسان، به تدریج با سلاح های هوشمند احاطه می شوند. این موضوع، نگرانی های بسیاری در مورد كنترل اخلاقی این سلاح ها و شكل گیری ربات های قاتل پدید می آورد.
به وجود آوردن اعتماد میان انسان و دستیاران مبتنی بر هوش مصنوعی، بسیار مهم می باشد اما هنگامی كه سوژه مرگ و زندگی در بین باشد، ایجاد اعتماد میان خلبان های ماهر و نرم افزارهای آزمایشی هوش مصنوعی، كار دشواری به حساب می آید.


ارتش آمریكا می خواهد در این پروژه جدید، روش هایی را به كار گیرد كه اعتماد انسان ها را جلب كنند و بالا برند. این برنامه سپس آزمایش تأثیر همكاری میان انسان و هوش مصنوعی در جنگ های هوایی، همكاری انسان و ماشین را در یك محیط شبیه سازی شده و با به پرواز درآوردن چندین هواپیمای بدون سرنشین، آزمایش خواهدنمود تا زمینه را برای آزمایش هایی در سطح عملیات جنگی فراهم آورد.
منبع:

1398/02/20
13:10:42
5.0 / 5
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav