بیل گیتس:

ترجیح می دهم به تهیه واکسن کمک کنم تا به مریخ بروم

ترجیح می دهم به تهیه واکسن کمک کنم تا به مریخ بروم

به گزارش پارسی کاو، بیل گیتس، بنیانگذار شرکت بزرگ مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین افراد جهان در گفتگو با بی بی سی اظهار داشت که ترجیح می دهد به جای رفتن به مریخ، به تهیه و پشتیبانی از تولید واکسن هایی که جان افراد را نجات می دهد، بپردازد.به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، بیل گیتس ضمن اشاره به این نکته که فکر نمی کند سفر به مریخ استفاده خوبی از پول باشد، اظهار داشت: شما می توانید واکسن سرخک را بخرید و با ۱۰۰۰ دلار به نجات جان انسان ها کمک کنید. او همینطور اظهار داشت که فکر می کند ایلان ماسک تاثیر مثبتی از راه تسلا داشته است، باآنکه این کار بشردوستانه نیست.

گیتس در مورد این که اولویت هایش با یکی از ثروتمندترین مردان روی زمین متفاوت می باشد، تصریح کرد که ترجیح می دهد به تولید واکسن های نجات دهنده زندگی افراد بپردازد تا این که برای رفتن به مریخ هزینه کند.

وی این اظهارات را در مصاحبه ای با بی بی سی که روز پنجشنبه منتشر گردید و در آن «آمل راجان» از این میلیاردر پرسید که آیا ایلان ماسک (بنیانگذار تسلا) را تشویق می کند تا به «باشگاه انسان دوستان بزرگ» (با اشاره به گیتس، وارن بافت و جف بزوس) بپیوندد، بیان کرد.

گیتس در مورد ماسک اظهار داشت: بله، فکر می کنم روزی او یک انسان دوست بزرگ خواهد شد. چیزهایی مانند تسلا حتی بدون این که نوعی بشردوستی باشد، تاثیر مثبتی دارد. اما در پایان، فکر نمی کنم به جز چند بار رفتن به مریخ او بخواهد آن پول را برای خودش خرج کند. فکر می کنم در نهایت ماسک با استفاده از نبوغ خود، به یک انسان دوست تبدیل خواهد شد.

وی همینطور اظهار داشت که رفتن به مریخ استفاده خوبی از پول نیست و اضافه کرد: در واقع هزینه رفتن به مریخ بسیار گران است. شما می توانید واکسن سرخک بخرید و با ۱۰۰۰ دلار جان افراد را نجات دهید و همین مساله شما را به شکلی تحریک می کند و می گوید به مریخ نرو.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس، مؤسسه غیرانتفاعی که توسط گیتس و همسر سابقش ملیندا فرنچ گیتس تأسیس شده است، میلیاردها دلار صرف تحقیق، توسعه و تحویل واکسن به فقیرترین کشورهای جهان کرده است. گزارش این بنیاد نشان می دهد، بنیاد آنها میلیاردها دلار برای ریشه کن کردن فلج اطفال در سرتاسر جهان و گسترش دسترسی به واکسن ها، هزینه کرده است.

گیتس، همراه با فرنچ گیتس و بافت، همینطور «Giving Pledge» را تأسیس کردند که از راه آن بعضی از ثروتمندترین افراد جهان قول داده اند که بیشتر دارایی خویش را در راه کمک به بشر اهدا کنند.

ماسک که اغلب در رتبه بندی ثروتمندترین فرد جهان قرار می گیرد، در سال ۲۰۱۲ هم این تعهد را امضا کرد. سال گذشته، ماسک یک کمک ۵.۷ میلیارد دلاری از سهام تسلا به «بنیاد ماسک» که در سال ۲۰۰۲ با برادرش کیمبال ماسک راه اندازی نمود، اهدا کرد. ماسک قبلاً گفته بود یافتن راه هایی برای اهدای پول که واقعا متفاوت باشد، دشوار است. در سال ۲۰۲۱، گزارش Vox نشان داد که ماسک ۰.۰۵ درصد از ثروت خویش را برای امور خیریه اهدا کرده است.

گیتس و ماسک در گذشته به صورت علنی در مورد کووید-۱۹، نحوه رسیدگی به تغییرات آب و هوایی و سفر فضایی اختلاف نظر داشتند.
1401/11/15
14:11:05
5.0 / 5
368
تگهای خبر: خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ParsiKav