باتری های جدید برقی با برد 965 کیلومتر ساخته می شوند

باتری های جدید برقی با برد 965 کیلومتر ساخته می شوند

به گزارش پارسی کاو، یک شرکت تجاری از طریق اندازی خط تولید جدیدی برای باتری های خودرو های برقی اطلاع داده که با شارژ کامل آنها یک خودرو می تواند تا ۹۶۵ کیلومتر را طی نماید.به گزارش پارسی کاو به نقل از رویترز، شرکت آمریکایی او ان ای، باتری جدیدی را برای خودرو های برقی ساخته که احتیاج به آند ندارند و نه تنها هزینه تولید آنها در مقایسه با باتری های فعلی تا ۵۰ درصد کمتر است، بلکه با یک مرتبه شارژ می توانند طی مسیری ۹۶۵ کیلومتری را برای این خودرو ها ممکن کنند.
مجیب ایجاز، بنیانگذار و مدیر اجرایی این شرکت، در مصاحبه ای گفت امیدوار است در سال ۲۰۲۶ تولید باتری های مذکور معروف به جمینی را در یک کارخانه جدید ۲۰ گیگاوات ساعتی در ایالات متحده آغاز کند.
سایر شرکتهای باتری ساز هم درحال تولید باتری های بدون آند هستند، اما باتری Gemini ONE از این نظر منحصربه فرد است که از سلول هایی با دو ترکیب مختلف، همچون یکی برای رانندگی روزمره و دیگری برای افزایش برد رانندگی در سفرهای طولانی تر استفاده می نماید.
در حالی که سلول های استاندارد باتری ها از کاتدهای نسبتاً معمولی فسفات آهن لیتیوم و آندهای گرافیتی استفاده می نمایند، سلول های این باتری دارای محدوده بدون آند هستند که احتیاج به استفاده از گرافیت و تجهیزات آند را برطرف می کنند. کاتدهای باتری های مذکور هم بگونه ای طراحی شده اند که از ترکیب منحصر به فرد لیتیوم و منگنز و درصد بسیار کمتری از نیکل استفاده نمایند و در عین حال کبالت هم از آنها حذف گردیده است.


منبع:

1401/06/23
10:49:51
5.0 / 5
208
تگهای خبر: استاندارد , تجهیزات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ParsiKav