زارع پور مطرح كرد؛

علت اختلال اینترنت در تهران و مشهد

علت اختلال اینترنت در تهران و مشهد

به گزارش پارسی کاو وزیر ارتباطات درباره کندی اینترنت اظهار داشت: روز دوشنبه یکی از حوزچه های مخابرات گرفتار حریق شده بود که ارتباط برخی مشترکین قطع شد و عامل اصلی نیز عدم رعایت اصول کاری و پدافند غیر عامل بود.به گزارش پارسی کاو به نقل از مهر، عیسی زارع پور امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره اختلال اینترنت در ایام اخیر، اظهار داشت: در هفته اخیر دو حادثه داشتیم که یکی از آنها در مشهد رخ داد و روز شنبه بر اثر قصور یکی از پیمانکاران شرکت مخابرات، بخشی از فیبرهای نوری مرکز قطع شده بود.
وی اضافه کرد: بر اثر این رخداد، ارتباطات چند استان شامل خراسان رضوی، خراسان جنوبی و کرمان حدود ۴ ساعت مبتلا به اختلال شده بود که با مقصرین احتمالی آن برخورد خواهد شد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: روز دوشنبه هم یکی از حوضچه های شرکت مخابرات ایران در خیابان کارگر گرفتار آتشسوزی شده بود که آن هم منجر به قطع ارتباطات شد.
زارع پور با اشاره به اینکه جلسه ای در این خصوص جهت بررسی این دو حادثه برگزار شد، اعلام نمود: علت آن عدم رعایت اصول حرفه ای توسط اپراتورها تشخیص داده شد و البته اصول پدافند غیرعامل هم رعایت نشده بود.
وی اظهار نمود: ما مسئول پدافند غیرعامل وزارت خانه را مأمور کردیم که طی مدت دوهفته تمام حوضچه ها و مراکز مخابراتی و ابنیه متعلق به اپراتورهای اصلی را بررسی نمایند که اگر مشکلی وجود دارد به سرعت برطرف شود. شرکت مخابرات هم حتما باید ضرر و زیان مشترکان خود و ایرانسل را جبران کند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود: سامانه ثبت نام برای واگذاری بسته های مجانی اینترنت به سه دهک پایین جامعه، اجرایی شد و نزدیک به یک میلیون خانوار ثبت نام کردند و از آغاز مردادماه این بسته برایشان فعال گشته است. زارع پور اظهار داشت: این یک بسته ۴۰ گیگ تا آخر سال است و برای سال بعد این بسته برای کل سال ۵۰ گیگ خواهد بود.منبع:

1401/05/12
22:54:33
5.0 / 5
528
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ParsiKav