برای نخستین بار؛

كسب و كارهای فضاپایه در جشنواره فاوا ارزیابی می شوند

كسب و كارهای فضاپایه در جشنواره فاوا ارزیابی می شوند

به گزارش پارسی كاو كسب و كارهای فضاپایه برای نخستین بار در جشنواره فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از سازمان فضایی ایران، با عنایت به اینكه استفاده از زیرساخت های ماهواره ای در ارتقا كیفیت زندگی جوامع اهمیت زیادی پیدا كرده است، امسال برای نخستین بار و با شكل گرفتن كسب و كارهای فضاپایه، جشنواره فاوای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیم به بررسی و معرفی شركت های برتر این حوزه گرفته است.طبق تعریف كسب و كارهای فضاپایه از دید سازمان فضایی ایران، شركت هایی كه برای تولید محصول و سرویس خود از فناوری و خدمات فضایی استفاده می نمایند، همچون كسب و كارهای فضاپایه محسوب می شوند.در نتیجه، تمام شركت های حوزه طراحی، توسعه و ساخت فناوری فضایی در سطح سیستم و زیرسیستم شركت های سنجش از دور و شركت های مخابراتی استفاده كننده از پهنای باند مخابراتی ماهواره ای و همچنین، شركت های استفاده كننده از سیستم های موقعیت یابی بین المللی واجد شرایط شركت در این جشنواره هستند.كارآفرینان و شركت هایی كه از فناوری و خدمات فضایی در حوزه های كشاورزی، بیمه كشاورزی، نفت و گاز، سلامت، انرژی، مدیریت بلایا، محیط زیست، مدیریت شهری و روستایی و… استفاده می نمایند، با شركت در این جشنواره می توانند به توسعه فعالیت های خود از راه داده های ماهواره ای بپردازند.

محورهای كسب و كارهای فضاپایه- خدمات و كاربردهای فضایی كه منجر به ایجاد كسب و كارهای فضاپایه می شوند شامل سه دسته عمده هستند: ۱. استفاده از سرویس ماهواره های موقعیت یابی مثل GPS كه اساس اكثریت كسب و كارهای مكان پایه است.۲. استفاده از پهنای باند مخابراتی تأمین شده توسط ماهواره های مخابراتی.۳. استفاده از تصاویر سطح زمین كه با دقت های مختلف توسط ماهواره های سنجشی تهیه می شوند.- تحقیق، طراحی ساخت و تولید فناوری های فضایی در سطح سیستم و زیر سیستم.

ملاك های ارزیابی شركت ها در ۳ محور كسب و كارهای فضاپایه در پرتال سازمان فضایی ایران قرار داده شده است.جشنواره ملی فاوا اردیبهشت ماه همزمان با روز جهانی ارتباطات برگزار می گردد.

1397/12/21
23:31:40
5.0 / 5
4596
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ParsiKav