بازیگر 90 ساله کانادایی به فضا رفت و برگشت

بازیگر 90 ساله کانادایی به فضا رفت و برگشت

پارسی کاو: شرکت ˮبلواوریجینˮ دقایقی پیش طی ماموریت گردشگری سرنشین دار جدید خود موسوم به ˮNS-18ˮ چهار فرد را سوار بر موشک نیوشپرد به فضا فرستاد و بعد از 11 دقیقه به زمین بازگرداند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا، طی این ماموریت علاوه بر "ویلیام شاتنر" بازیگر کانادایی ۹۰ ساله، "کریس بوشویزن"(Chris Boshuizen) مهندس سابق ناسا و بنیانگذار شرکت ماهواره ای Planet Labs و"گلن د ورایس"(Glen de Vries) بنیانگذار شرکت نرم افزاری Medidata و معاون رییس علوم زیستی یک شرکت نرم افزاری فرانسوی و "آدری پاورز"(Audrey Powers) معاون رییس این ماموریت از شرکت بلواوریجین حضور داشتند. شاتنر بعد از این سفر، مسن ترین فردی که به فضا رفته، لقب گرفت.
کل پرواز حدود ۱۱ دقیقه طول کشید و خدمه نیز حدود ۴ دقیقه بی وزنی را در فضا تجربه کردند. در ابتدا تقویت کننده موشک نیو شپرد از کپسول جدا شد و برای فرود به زمین باز گشت و در صورتیکه تقویت کننده درحال فرود بود، کپسول نیو شپرد به بالاترین ارتفاع و درست در بالای خط کارمان رسید. این کپسول ۱۱ دقیقه بعد از پرتاب به زمین باز گشت.
در ابتدا قرار بود این ماموریت گردشگری فضایی ۱۲ اکتبر صورت گیرد که به سبب شرایط آب و هوایی به تعویق افتاد. این ماموریت دومین پرواز سرنشین دار این شرکت بود. در نخستین ماموریت در ۲۰ ژوئیه "جف بزوس" به همراه خانم والی فانک ۸۲ ساله، اولیور دیمن ۱۸ ساله بعنوان جوان ترین مسافر فضا و مارک بزوس برادرش با موشک "نیوشپرد" شرکت "بلواوریجین" به فضا رفتند و بعد از دقایقی ماندن در گرانش صفر به زمین بازگشتند.
مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1400/07/23
10:03:19
5.0 / 5
659
تگهای خبر: دانلود , شركت , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ParsiKav