هشدار دود و بوی پلاستیک سوخته در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی!

هشدار دود و بوی پلاستیک سوخته در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی!

گزارش ˮسازمان فضایی فدرال روسیهˮ نشان میدهد که هشدار دود در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی فعال گردیده است و فضانوردان بوی پلاستیک سوخته را احساس کرده اند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، "سازمان فضایی فدرال روسیه" (Roscosmos) اعلام نموده است که هشدار دود در یکی از ماژول های بخش روسی "ایستگاه فضایی بین المللی" (ISS) فعال شده و خبرگزاری های روسی گزارش داده اند که فضانوردان بوی پلاستیک درحال سوختن را احساس کرده اند.
این سازمان اشاره کرد که همه سیستم ها پس از این اتفاق به درستی کار کرده اند. بگفته این آژانس فضایی، برنامه هایی برای پیاده روی فضایی درحال اجرا بوده اند.
در ماژول "زیوزدا" (Zvezda) که در بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی قرار دارد و محل زندگی خدمه این ایستگاه محسوب می شود، یک سیستم تشخیص دود و یک زنگ هشدار تعبیه شده است.
این گزارش با استناد به ارتباطات صوتی که توسط ناسا انتشار یافته اند، نشان میدهد که "اولگ نویتسکی" (Oleg Novitsky)، فضانورد روسی، دود را دیده و بوی آنرا احساس کرده است. همین طور "توماس پسکی" (Thomas Pesquet)، فضانورد فرانسوی گزارش داده که بوی پلاستیک سوخته، از بخش روسی به بخش آمریکایی رسیده است.
ایستگاه فضایی بین المللی بتازگی چندین حادثه را پشت سر گذاشته است. بگفته مقامات فضایی روسیه، نقص نرم افزاری و وقفه احتمالی در توجه انسان باعث شده تا کل ایستگاه فضایی بین المللی به همراه خدمه خود، از موقعیت عادی پرواز بیرون رود.1400/06/20
11:28:58
5.0 / 5
619
تگهای خبر: ارتباطات , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ParsiKav