ایجاد اولین موزه فیبر کربن در ایتالیا

ایجاد اولین موزه فیبر کربن در ایتالیا

پارسی کاو: یک شرکت ایتالیایی می خواهد اولین موزه فیبر کربن را در یکی از شهرهای ایتالیا بر پا کند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نیواطلس، شرکت ایتالیایی "Carlo Ratti Associati"، پیش تر ساخت یک کارخانه گوجه فرنگی را با بهره گیری از قوطی های گوجه فرنگی طراحی نموده بود؛ بدین سبب حیرت انگیز نیست که برای ساخت موزه فیبر کربن برنامه ریزی کرده باشد. اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود، این موزه میزبان چیزی است که شرکت Carlo Ratti Associati آنرا بزرگترین آرشیو فناوری الیاف اکریلیک در جهان می نامد.
این موزه موسوم به "MAE"، با کمک "ایتالو روتا"(Italo Rota)، معمار ایتالیایی طراحی شده است و در شهر "پیاچنزا"(Piacenza) قرار خواهد گرفت. ساختمان موزه، از فیبر کربن ساخته نخواهد شد اما موزه در یک انبار قرار خواهد گرفت که درحال بازسازی است.
فضای داخلی، کاملا جدید خواهد بود و تا اندازه زیادی با بهره گیری از فیبر کربن ساخته خواهد شد که خیلی از آنها مقرر است بازیافت شوند. بازدیدکنندگان از یک ورودی شبیه پرده که یک زیپ بزرگ دارد، عبور می کنند و به اولین قسمت وارد می شوند.
بگفته شرکت سازنده، بازدیدکنندگان در اولین بخش از موزه، با یک انبار آرشیو رباتیک رو به رو می شوند که با نور سفید خیره کننده ای روشن شده است. مجموعه ای از بازوهای مکانیکی، در امتداد دیوارها حرکت می کنند تا تصاویر و پرونده های فنی را از سوابق ۵۰ ساله شرکت بیرون بیاورند و آنها را به یک پلت فرم مرکزی برسانند که بازدیدکنندگان می توانند در آنجا بنشینند و آنها را مرور کنند.
سپس بازدیدکنندگان از یک راهروی طولانی عبور می کنند و می توانند پروسه تبدیل فیبر اکریلیک به فیبر کربن را ببینند.
دومین بخش موزه، به استفاده از الیاف در صنعت معاصر اختصاص دارد. مجموعه ای از ساخته های مصنوعی، در یک اتاق سیاه رنگ قرار دارند و کاربردهای آزمایشی فیبر کربن را بررسی می کنند و تازه ترین نمونه های اولیه تولید شده در شرکت های خودروسازی و هوافضا را نشان می دهند.
در مورد زمان تکمیل موزه، اطلاعاتی در دست نیست اما شرکت سازنده تاکید کرده است که انتظار می رود این پروژه محقق شود و در سال آینده، اطلاعات بیشتری در دسترس خواهد بود.
منبع:

1400/05/11
20:01:08
5.0 / 5
603
تگهای خبر: شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav