کاهش زمان جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی با کمک نسل جدید سی تی اسکن

کاهش زمان جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی با کمک نسل جدید سی تی اسکن

پارسی کاو: پژوهشگران کانادایی در بررسی های خود نشان داده اند که نسل جدید سی تی اسکن می تواند زمان مورد نیاز برای جراحی بیماران مبتلا به سکته مغزی را کم کند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از یورک الرت، پژوهش جدیدی نشان میدهد که استفاده کردن از یک نوع متفاوت از سی تی اسکن ممکنست زمان مورد نیاز برای جراحی بیماران مبتلا به کشنده ترین نوع سکته را کم کند. این نوع سکته موسوم به "ELVO"، توسط لخته ای ایجاد می شود که یک رگ بزرگ را می بندد و مانع رسیدن جریان قابل توجه خون به مغز می شود. بیماران مبتلا به این نوع سکته هرچه سریع تر جراحی موسوم به "thrombectomy" را انجام دهند، احتمال پیش گیری از ناتوانی جدی و مرگ آنها بیشتر است.
پژوهشگران در این پروژه نشان داده اند که استفاده از نوعی سی تی اسکن موسوم به "CB-CT" می تواند به پزشکان کمک نماید تا فاصله میان ظهور نشانه های سکته و جراحی را کاهش دهند.
"نیکول کانسلیر"(Nicole Cancelliere)، مدیر برنامه پژوهشی "بیمارستان سنت مایکل"(St. Michael’s Hospital) کانادا اظهار داشت: این نسل جدید از فناوری CB-CT، ظرفیت فوق العاده ای برای بهبود مراقبت از بیمار دارد. این فناوری، فاصله میان اولین نشانه سکته و جراحی را می کاهد. توانایی ارزیابی سریع بیماران، یکی از مهم ترین عوامل در اتصال بیماران به مراقبت های مناسب و نزدیک کردن آنها به بهبودی کامل است.
پژوهشگران در این پروژه، ۱۰۵ بیمار را مورد بررسی قرار داده بودند که جراحی روی آنها انجام شده بود. آنها دریافتند که چگونه نوع جدیدی از اسکن CB-CT می تواند تصویری پایه ای از مغز بیمار عرضه نماید. پژوهشگران طی چهار بررسی، سه نوع تصویر اسکن مغزی را مورد بررسی قرار دادند و دریافتند که تازه ترین نسل CB-CT، تصویربرداری از مغز را بهبود می بخشد و از کیفیت تشخیصی خوبی برای ارزیابی سکته در وضعیت اضطراری برخوردارست.
منبع:

1400/05/09
09:56:22
5.0 / 5
1209
تگهای خبر: فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ParsiKav