سازمان عفو بین المللی:

هك آیفون بدون كلیك بر روی لینك های آلوده هم امكان دارد

هك آیفون بدون كلیك بر روی لینك های آلوده هم امكان دارد

به گزارش پارسی کاو طبق گزارش تازه سازمان عفو بین الملل گوشیهای آیفون اپل با استفاده از نرم افزارهای هک قابل نفوذ هستند و برای این کار نیازی به کلیک بر روی لینک های آلوده ارسالی نیست.به گزارش پارسی کاو به نقل از سی ان بی سی، در این گزارش به شواهد و اسنادی اشاره شده که نشان داده است گوشیهای آیفون متعلق به روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر به بدافزار پگاسوس که توسط شرکت صهیونیستی ان اس او ساخته شده، آلوده شده اند. نکته مهم این است که این آلودگی بدون کلیک بر روی لینک های آلوده ارسالی این شرکت اتفاق افتاده است.
به گفته رئیس واحد مهندسی امنیت اپل حملاتی از این دست به شدت پیچیده هستند و طراحی آنها مستلزم صرف میلیونها دلار هزینه است و در اکثر مواقع موفقیت حملات مورد اشاره برای مدت کوتاهی رخ می دهد. به قول وی این حملات بر ضد افرادی خاص انجام می شوند.
بدافزار پگاسوس شرکت صهیونیستی ان اس او گروپ برای سرقت اطلاعات حساس از گوشی آیفون مورد استفاده قرار گرفته که همچون این اطلاعات میتوان به محتوای ایمیل ها، پیامک ها، پیام های شبکه های اجتماعی و غیره اشاره نمود. پگاسوس دسترسی به میکروفون و دوربین گوشیها را هم ممکن می کند.
روش بدافزار پگاسوس برای جاسوسی از آیفون حتی برای شرکت اپل هم مشخص و معلوم نبوده و به روزکردن سیستم عامل این گوشی هم جلوی موفقیت این حملات پرهزینه را نگرفته است. نسخه های قدیمی بدافزار پگاسوس تنها در صورت کلیک بر روی لینک های ارسالی آلوده فعال می شدند، اما در نسخه جدید نیازی به کلیک بر روی لینک های مذکور نبوده است. بدافزار مورد اشاره حتی برای نفوذ به گوشیهای آیفون ۱۲ که مجهز به سیستم عامل جدید آی او اس ۱۴.۶ بوده اند، به کار گرفته شده است. بر مبنای برآوردهای پگاسوس بیشتر از ۵۰ هزار آیفون بدین شیوه مورد حملات هکری و سرقت اطلاعات قرار گرفته اند.

1400/04/30
11:29:03
5.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ParsiKav