تصاویری از موشك استارشیپ SN20 كه از مجسمه آزادی هم بلندتر است!

تصاویری از موشك استارشیپ SN20 كه از مجسمه آزادی هم بلندتر است!

نمونه ی اولیه ۱۶۰ فوتی(۴۸.۷ متر) استارشیپ SN۲۰ ماه آینده به مدار خواهد رفت. این موشک بلندترین موشک ساخته شده تابحال است که از مجسمه آزادی هم بلندتر است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، استارشیپ برای رفتن به مدار نیازمند تقویت کننده هایی است که وقتی به آن متصل شوند طول این موشک را به ۳۹۴ فوت(۱۲۰ متر) می رسانند طولی بسیار بلندتر از مجسمه آزادی که با احتساب پایه اش ۳۰۵ فوت(۹۳ متر) است و بدون احتساب آن ۱۵۱ فوت(۴۶ متر) طول دارد یعنی حدودا به اندازه بخش اول استارشیپ که ۱۶۰ فوت است.


استارشیپ SN۲۰ ماه آینده از تگزاس به مدار پرتاب می شود و بعد از گذراندن ۹۰ دقیقه در مدار، در اقیانوس آرام در نزدیکی سواحل هاوایی فرود خواهد آمد.
تقویت کننده این موشک بعد از رساندن استارشیپ به مدار به آرامی در خلیج مکزیک در فاصله ۲۰ مایلی ساحل فرود خواهد آمد و برای پروازهای بعدی آماده خواهد بود.
موشک استارشیپ که کاملا چند بار مصرف است می تواند محموله هایی با وزن بیشتر از ۲۲۰ هزار پوند(۹۹ هزار و ۷۹۰ کیلوگرم) را حمل کند و انسان ها را در آینده به مریخ ببرد.


به نقل از اسپیس ایکس استارشیپ و تقویت کننده "سوپر هوی"(Super Heavy) به یکدیگر متصل شده اند.
طول این دو با هم به حدودا ۴۰۰ فوت(۱۲۱ متر) می رسد. این بلندترین موشک ساخته شده تابحال است.
به نقل از ایلان ماسک مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس، برای رساندن یک میلیون نفر به مریخ تا سال ۲۰۲۵ موشک های استارشیپ باید روزانه سه پرواز انجام دهند.تقویت کننده سوپرهوی BN۴ درحال آماده سازیمنبع:

1400/04/18
22:10:46
5.0 / 5
964
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ParsiKav