تولید شیر انسان خارج از بدن برای اولین بار

تولید شیر انسان خارج از بدن برای اولین بار

دانشمندان برای نخستین بار در دنیا موفق به تولید شیر انسان خارج از پستان شده اند که این فرمول جدید عاری از سموم محیطی، مواد حساسیت زای غذایی و داروها است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شیردهی برای خیلی از بانوان ممکنست شرایطی پیچیده باشد. با این وجود، آکادمی اطفال آمریکا(AAP) سفارش می کند نوزادان حداقل ۶ ماه اول عمر خودرا فقط از شیر مادر تغذیه کنند. البته گفتن این سفارش آسان تر از انجام آنست، برای اینکه شیردهی به نوزاد با مشکلاتی نظیر قفل شدن دهان نوزاد و گاز گرفتن پستان و ناراحتی و درد و البته گاهی شیر ناکافی هم راه است.
بانوانی که نمی توانند شیردهی کنند، به شیر گاو روی می آورند. با این وجود، این نوع شیر فاقد آنتی بادی یا پادتن موجود در شیر مادر است و همین طور تولید آن سبب تولید گازهای گلخانه ای می شود.
حالا شرکت "BIOMILQ" اعلام نموده است که نخستین شیر انسانی کشت سلولی شده در جهان را خارج از پستان مادر ساخته که یک جایگزین سالم و سازگار با محیط زیست برای شیر خشک است.
بگفته دکتر "جنیفر اسمیلوویتز" محقق شیر و مشاور فنی شرکت "BIOMILQ"، شیر انسان از نظر ترکیب و ساختار بسیار پیچیده است و شبیه سازی و تولید آن در خارج از بدن مادر نزدیک به نا ممکن است.
اما شرکت "BIOMILQ" در مدت ۱۱ ماه موفق به بازسازی شیر مادر شد. این شرکت از حمایت "بیل گیتس" برخوردار بود که توانست ۳.۵ میلیون دلار بودجه برای آن جمع آوری کند.
"میشل اِگِر" بنیان گذار و رییس "BIOMILQ" و "لیلا استریکلند" دیگر بنیان گذار این شرکت حالا امیدوارند که این شیر جدید بتواند به کاهش ردپای کربن از بازار جهانی شیر خشک کمک نماید.
"استریکلند" که برای شیردهی به فرزندان خود نیز گرفتار مشکل بوده است، در مورد این محصول جدید می گوید: فرضیه اصلی ما همیشه این بوده است که شیر مادر فراتر از مجموع مواد آنست و همه اجزای آن بعنوان یک سیستم پویا با هم کار می کنند. تازه ترین کار ما نشان میدهد که خیلی از پیچیدگی های شیر را می توان با تکرار رابطه پیچیده بین سلول های تولید کننده آن و شرایطی که در طول شیردهی در داخل بدن تجربه می کنند، تکرار کرد.
این شرکت تضمین می نماید که محصولش دارای مشخصات مغذی بودن است و با انواع و نسبت های مورد انتظار پروتئین ها، کربوهیدرات های پیچیده، اسیدهای چرب و سایر چربی های فعال که به وفور در شیر مادر وجود دارند، مطابقت دارد. در نتیجه این محصول جدید دارای مجموعه ای جامع از پروتئین های شیر انسان است که نه فقط نوزادان را تغذیه می کند، بلکه از آنها محافظت می کند.
این شرکت تاکید می کند که این ترکیب جدید دقیقاً همانند شیر مادر نیست، اما فاقد سموم محیطی، مواد حساسیت زای غذایی و داروهای تجویزی برای مادر است که اغلب در شیر مادر شناسایی می شوند. این خبر خوبی است برای اینکه هدف این محصول این نیست که بطور کامل جایگزین شیردهی شود، بلکه گزینه دیگری برای تغذیه تکمیلی مناسب نوزاد ارائه می دهد.1400/04/08
18:15:03
5.0 / 5
1026
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ParsiKav