درمان امیدوار كننده كووید-۱۹ با نانو مواد مبتنی بر كربن

درمان امیدوار كننده كووید-۱۹ با نانو مواد مبتنی بر كربن

پژوهشگران اسپانیایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن می توانند درمان امیدوارکننده ای برای کووید-19 باشند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نانومگزین، گروهی از دانشمندان "دانشگاه کاتولیک والنسیا"(UCV) در پژوهش جدیدی نشان داده اند که نانومواد مبتنی بر کربن با میزان مسمومیت کم یا بدون مسمومیت برای انسان، درمان های امیدوارکننده ای برای سینه پهلو ناشی از کووید-۱۹ و همین طور سایر ویروس ها، باکتری ها و قارچ ها همچون انواع مقاوم در مقابل دارو هستند.
پروفسور "آنجل سرانو"(Ángel Serrano)، پژوهشگر ارشد این پروژه و همکارانش، پژوهش های صورت گرفته در مورد فعالیت ضد ویروسی و خاصیت های ضد میکروبی نانومواد مبتنی بر کربن همچون "فولرن"(Fullerene)، نقاط کربنی، گرافین و محصولات جانبی آنرا مورد بررسی قرار دادند. آنها در پژوهش خود، این مساله را تایید کردند که نانومواد مبتنی بر کربن، فعالیت ضد ویروسی در مقابل ۱۳ رشته ویروس همچون کروناویروس را دارا هستند.
نانومواد مبتنی بر کربن علاوه بر فعالیت ضد میکروبی، سازگاری زیستی، تجزیه بیولوژیکی و توانایی تولید مجدد بافت در طیف گسترده، عملکرد عمدتاً فیزیکی دارند و با خطر کمتر مقاومت ضد میکروبی همراه هستند.

باکتری ها کووید-۱۹ را بدتر می کنند
پژوهش در این عرصه، از اهمیت ویژه ای برخوردارست و نیاز فوری به گزینه های درمانی برای کووید-۱۹ را مطرح می کند. درمان های ارائه شده برای سینه پهلو ویروسی و سندروم حاد تنفسی در رابطه با کووید-۱۹، هیچ تاثیری را در آزمایش های بالینی نشان نداده اند و یا تاثیر کمی داشته اند.
این شرایط بطور معمول بدتر می شود برای اینکه پاتوژن های باکتریایی می توانند سینه پهلو ناشی از کروناویروس را تشدید کنند. مقاومت آنتی بیوتیکی در درمان سینه پهلو، بصورت هشدار دهنده ای درحال افزایش است. بنا بر این شاید درمان های جدید همچون درمان با نانومواد مبتنی بر کربن بتوانند یک چاره پایدار عرضه کنند.
دانشمندان ۱۰ کشور از سراسر جهان که در زمینه کروناویروس کار می کنند، در این پژوهش شرکت دارند که به سرپرستی آزمایشگاه بیومواد و مهندسی زیستی دانشگاه کاتولیک والنسیا انجام می شود.1400/03/24
09:15:39
5.0 / 5
1391
تگهای خبر: شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ParsiKav