عینك آفتابی هوشمندی كه متناسب با شرایط تیره و روشن می شود

عینك آفتابی هوشمندی كه متناسب با شرایط تیره و روشن می شود

یک استارتاپ مبادرت به ساخت یک عینک آفتابی هوشمند کرده است که با یک برنامه در گوشیهای هوشمند قابل کنترل است و میزان تیرگی شیشه های آن متناسب با تغییر در شرایط نور محیط تغییر می کند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، استارتاپی به نام "آمپر"(Ampere) یک عینک آفتابی هوشمند طراحی نموده است که تیرگی شیشه های آن بنا بر تقاضا و شرایط محیط از راه یک برنامه روی گوشیهای هوشمند یا با فشار یک دکمه تغییر می کند. همینطور یک مدل لوکس از آن دارای بلندگوهای داخلی و یک میکروفن برای برقراری تماس است.
برخلاف عینک های کلاسیک که با لنزهای فتوکرومیک ساخته می شوند و در پاسخ به نور بیشتر به صورت خودکار تغییر رنگ می دهند، این عینک معروف به "داسک"(Dusk) با لنزهای الکتروکرومیک ساخته شده است. این نوع از شیشه در واکنش به سیگنال های الکتریکی تغییر رنگ می دهد.
استفاده کنندگان از "داسک" چند راه برای تغییر میزان تیرگی شیشه های عینک خود دارند. همچون یک دکمه در زیر یکی از دسته های عینک که دارای سه سطح تیرگی از پیش تعیین شده است​. همینطور برای کنترل بیشتر و دقیق تر میتوان از یک برنامه موبایلی بهره برد که در آن یک نوار موجود است که به کاربران امکان می دهد تیرگی شیشه عینک را از صفر تا صد درصد تنظیم کنند.
همینطور میتوان تنظیمات دلخواه را ذخیره کرد تا بعداً به سادگی در دسترس باشند. "آمپر" می گوید تغییر در میزان تیرگی "داسک" در ۰.۱ ثانیه اتفاق می افتد.


اگر تمام این موارد، چیزی است که شما در یک عینک آفتابی هوشمند به دنبال آن هستید، مدل "داسک لایت"(Dusk Lite) انتخاب مناسبی است، اما مدل لوکس "داسک" هم ساخته شده است که دارای بلندگو و میکروفن برای برقراری تماس تلفنی، صحبت با دستیارهای هوشمند صوتی یا گوش دادن به موسیقی است.
گفتنی است که با وجود این که بلندگوهای این مدل روی دسته عینک هستند، اما "آمپر" می گوید فقط کاربری که عینک را پوشیده قادر به شنیدن صدای آنها است.
همینطور اگر کاربر عینک خویش را در نزدیکی خود نبیند می تواند با استفاده از برنامه موبایلی آنرا به صدا درآورد تا به کاربر در یافتن آن کمک نماید.
از نظر دوام باتری هم "آمپر" می گوید کاربران فقط با استفاده از خصوصیت های تغییر تیرگی عینک تا یک هفته احتیاج به شارژ کردن آن نخواهند داشت. "داسک" همینطور تا چهار ساعت استفاده مداوم از بلندگوها را پشتیبانی می کند.
این عینک همینطور دارای درجه مقاومت در مقابل آب تحت گواهی "IP۶۵" است که "آمپر" ادعای ضد آب بودن آنرا دارد. اما باید توجه داشت که کاربران نباید آنرا کاملا در آب فرو ببرند.
شرکت "آمپر" درحال تأمین بودجه برای تولید انبوه "داسک" است. مدل "داسک لایت" که مدل لوکس این عینک است با قیمت ۲۴۹ دلار و مدل معمولی آن با قیمت ۱۷۹ دلار به فروش خواهد رسید و اگر همه چیز طبق برنامه پیش رود، فروش آن در ماه آگوست شروع می شود.
منبع:

1400/03/13
11:41:33
5.0 / 5
1066
تگهای خبر: استارتاپ , شركت , فروش , لوكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ParsiKav