حاكمیت سایبری در خارج از كشور -۴۳

آلمان درباره جمع آوری اطلاعات كاربران از گوگل تحقیق می كند

آلمان درباره جمع آوری اطلاعات كاربران از گوگل تحقیق می كند

پارسی کاو: سازمان ناظر بر رقابت آلمان تحقیقاتی درباره سواستفاده از قدرت گوگل بر بازار و شیوه های جمع آوری و استفاده از اطلاعات کاربران آغاز نموده است.به گزارش پارسی کاو به نقل از رویترز، سازمان ناظر بر آنتی تراست (ضدانحصار) آلمان تحقیقاتی درباره زیر مجموعه گوگل در آلمان و ایرلند و همین طور آلفابت (شرکت مادر آن) درباره سواستفاده از قدرتشان در بازار و شیوه کنترل اطلاعات آغاز نموده است.
به گفته دفتر کارتل فدرال آلمان در این تحقیقات بررسی می شود آیا این شرکتها درباب شیوه استفاده از اطلاعات کاربران در طیف وسیعی از خدمات دیجیتال به آنها قدرت انتخاب می دهند یا خیر.
رالف برمر سخنگوی گوگل در این زمینه می گوید: ما به افراد اجازه می دهیم به آسانی شیوه استفاده از اطلاعاتشان را کنترل کنند و همین طور استفاده از اطلاعات خصوصی را محدود می نماییم.
علاوه بر آن گوگل با تحقیقات سازمان مذکور همکاری می کند.
دفتر کارتل فدرال آلمان تا حالا تحقیقات جدیدی درباره فیسبوک و آمازون انجام داده است.
این ناظر آنتی تراست درباره طیف وسیع خدمات دیجیتال گوگل از موتور جستجو گرفته تا یوتیوب، مپس، سیستم عامل اندروید و مرورگر کروم تحقیقاتی انجام می دهد تا مشخص شود این شرکت بر بازار سلطه دارد یا خیر.
آندریاس موند رئیس دفتر کارتل فدرال آلمان می گوید: مدل کسب وکار گوگل بر طبق پردازش اطلاعات کاربرانش است. ما به دقت شرایط پردازش اطلاعات را بررسی می نماییم.


منبع:

1400/03/06
11:59:53
5.0 / 5
1169
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav