كفش هوشمندی كه به كمك نابینایان می آید

كفش هوشمندی كه به كمك نابینایان می آید

پارسی کاو: دانشمندان علم کامپیوتر کفش هوشمندی ساخته اند که به نابینایان و کم بینایان کمک می نماید تا از موانع دور بمانند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، این کفش که "InnoMake" نام دارد توسط شرکت اتریشی "Tec-Innovation" ساخته شده و قیمت آن ۲۷۰۰ پوند است.
این محصول دارای سنسورهای فراصوت ضدآبی است که به بخش جلویی آن متصل شده و هنگامی که فرد به موانع نزدیک می شود لرزش و صدا بوجود می آورد. هرچه فرد بیشتر به مانع نزدیک باشد شدت لرزش ها بیشتر می شود.
این شرکت حالا در حال کار بر روی یک دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی است تا آنرا روی این کفش تعییه کند.
مارکوس رافر(Markus Raffer)، بنیانگذار شرکت "Tec-Innovation" که خود کم بینا است می گوید: سنسورهای فراصوت که روی بخش جلویی کفش قرار دارند می توانند موانع را تا فاصله ی چهار متری تشخیص دهند و سپس با لرزش به کاربر اخطار می دهند. این کفش ها به خود من کمک زیادی کرده اند.
روی هر کفش یک دستگاه سنسور قرار دارد و یک کابل شارژ هم همراه آن فروخته می شود. این سیستم دو مولفه را بررسی می کند. نوع مانع و فاصله ی آن به خصوص اگر جهت موانع به سمت پایین باشد مثل چاله یا پله.


رافر می گوید: اخطار مانع به تنهایی مناسب نمی باشد بلکه باید نوع مانع مشخص شود که آیا دیوار است، پله یا یک ماشین.
نسخه ی تایید شده ی این کفش از نظر پزشکی که حالا برای خرید در سایت شرکت موجود است، نمونه ی اولیه آن است.
محققان می خواهند برای تشخیص بهتر موانع به این کفش ها یک دوربین مبتنی بر هوش مصنوعی اضافه کنند.
فریدریش فراوندورفر(Friedrich Fraundorfer) از دانشگاه صنعتی گراتس می گوید: ما الگوریتم های یادگیری عمیق را توسعه دادیم که می تواند بعد از بررسی تصاویر دو کار اصلی و مهم انجام دهد: تعیین مناطق بدون مانع برای پیاده روی آزادانه و تشخیص نوع موانع.
شرکت"Tec-Innovation" حالا در حال کار برای افزودن دوربین به نمونه ی اولیه خود است. این شرکت همینطور می خواهد داده های به دست آمده از کاربران هنگام حرکت را جمع آوری کند.
فراوندورفر اضافه کرد: اگر این داده ها را در دسترس سایر افراد قرار دهیم می تواند مانند یک نقشه ی راهنما به دیگران کمک نماید.
منبع:

1400/02/16
18:53:37
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: خرید , دوربین , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
ParsiKav