كاهش ۵۰ درصدی لطمه های كارگران با اسكلت های رباتیك

كاهش ۵۰ درصدی لطمه های كارگران با اسكلت های رباتیك

اسکلت های رباتیک یا اسکلت های خارجی یا ربات های پوشیدنی شبیه به آنچه مردان آهنی در فیلم ها به تن می کنند، همان چیزی است که از لطمه دیدگی کارگران در مشاغل مختلف که شامل برداشتن اشیای سنگین و غیره است، جلوگیری می کند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، در مورد نیاز بیش از پیش به ربات های ساماندهی انبارها برای پاسخگویی به افزایش تقاضای اخیر محصولات تجارت الکترونیکی صحبت های زیادی شده است.
حالا یک شرکت موسوم به "SuitX" طرح دیگری در نظر دارد. این شرکت که توسط آزمایشگاه مهندسی انسانی دانشگاه "کالیفرنیا برکلی" تاسیس شده است، با بهره گیری از اسکلت های مکانیکی در حال بهبود کارایی کارگران انبارها و همین طور جلوگیری از وارد آمدن صدمات به آنها است.
گزارش های جدید حاکی از آنست که ۲۸ هزار ۵۰۰ انبار جدید تا سال ۲۰۲۵ در سطح جهان ایجاد می شود تا به تقاضای بیش از پیش محصولات تجاری الکترونیکی و سفارشات آنلاین کالا پاسخ دهد. بااینکه ربات ها مانند ربات جدید شرکت "بوستون داینامیکس" موسوم به "استرچ"(Stretch) بدون شک نقشی حیاتی در تصاحب قسمتی از حجم کار خواهند داشت، اما نیروی انسانی هنوز نقش مهمی را دراین زمینه ایفا می کند.
اسکلت های خارجی(exoskeleton) شرکت "SuitX" که گاهی اوقات با عنوان "ربات های پوشیدنی" نیز شناخته می شوند، انسان ها را قادر می سازد کارهایی نظیر بلند کردن اشیای سنگین را به آسانی و بدون لطمه به ستون فقرات و دیگر قسمت های بدن انجام دهند، کاری که در غیر این صورت به ماشین آلات سنگین برای انجام آن نیاز داشتند.
این شرکت در حال استفاده از پیشرفت های اخیر در فناوری های اسکلت خارجی است تا آنها را جهت استفاده های مختلف سازگار و آماده کند.
شرکت "SuitX" هم اکنون سه ربات پوشیدنی به اسامی "ShoulderX"، "BackX" و "LegX" را ارائه می دهد که همانطور که از اسامی آنها پیداست برای پشتیبانی از شانه ها، کمر و پا طراحی شده اند.
این اسکلت های خارجی نه فقط به کاربران اجازه می دهند مواد سنگین را بلند کنند، بلکه توانایی کمک به افراد معلول را در راه رفتن نیز دارند.
اسکلت های خارجی این شرکت اکنون توسط خودروسازانی مانند "جنرال موتورز" و "فیات" در حال آزمایش است. این ربات ها برای کاهش خستگی عضلات طراحی شده اند و با کاهش ۵۰ درصدی فعالیت عضلات در شانه ها، کمر و زانوها، خطر لطمه عضلانی را به میزان قابل توجهی کم می کنند.
"آدریان اسپراگ" کارشناس فناوری به بی بی سی اظهار داشت که ادغام انسان ها و ماشین ها در یک سیستم، زمینه جدیدی از فرصت ها را فراهم می آورد.
وی ادامه داد: خیلی از برنامه های اولیه متمرکز بر کاربردهای نظامی و پزشکی بوده است، اما در چندین سال اخیر استفاده از آنها در موارد مختلف اتفاق افتاده است.
نوآوری در این فناوری به این معنا است که اسکلت های خارجی ممکنست در نهایت در سطح جهانی در بازار ارائه شوند تا به کاربران حتی در انجام کارهای خانه نیز کمک کنند.
اسکلت های خارجی حالا ابعاد جدیدی را به این بحث که کارگران با ربات ها جایگزین خواهند شد، اضافه کرده اند و دقیقاً مانند دیدگاه شرکت "نورالینک" متعلق به "ایلان ماسک"، ربات ها نشان داده اند که ما می توانیم بجای اینکه در مقابل آنها قرار بگیریم به آنها بپیوندیم.1400/01/24
14:23:18
5.0 / 5
1425
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav