این ربات خودران زباله های هسته ای زیر آب را تمیز می كند

این ربات خودران زباله های هسته ای زیر آب را تمیز می كند

به گزارش پارسی کاو یک ربات خودران معروف به ˮA212ˮ می تواند زباله های هسته ای زیر آب را جمع آوری کند و احتیاج به اعزام انسان به محیط های خطرناک اینچنینی را برطرف سازد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، ربات های خودران امروزی در همه چیز از جنگ گرفته تا چیدن میوه ها به انسان ها کمک می کنند. حالا یک ربات خودران جدید ساخته شده است که یک هدف بسیار مفید دارد و آن، تمیز کردن زباله های هسته ای در زیر آب است.
این ربات معروف به "A2I2" نتیجه همکاری گسترده در انگلیس به رهبری شرکت "Rovco" با همکاری مرکز ملی اقیانوس شناسی(NOC)، دانشگاه منچستر و چند نهاد دیگر است.
ربات "A212" توانایی های خویش را در محیط های خطرناک در مخزن 1.2 میلیون لیتری "فورث"(Forth) در مری پورت به نمایش گذاشت.
"گری کراس" مهندس ارشد رباتیک در "Rovco" اظهار داشت: همه چالش این پروژه خاص حذف انسان از محیط های خطرناک بود. یکی از موارد مهم، افزایش فاصله بین اپراتورها و محیطی است که آنها در آن کار می کنند و ساده ترین راه برای این کار ساختن یک وسیله نقلیه قابل کنترل و هدایت از راه دور است.
ربات "A212" از یک سیستم معروف به "SubSlam" استفاده می نماید تا تصاویر سه بعدی را از مواد درون حوضچه به صورت زنده پخش کند. اپراتورها بدین واسطه می توانند سریع تصمیم بگیرند که با این مواد چه کنند.
این ربات بخصوص در شرایطی که مواد هسته ای در معرض خطر برخورد با یکدیگر قرار می گیرند، مفید واقع می شود.
این پروژه با چالش های مختلفی همراه بود. با افزایش فاصله بین اپراتور و ربات، تأخیر در برقراری ارتباط هم افزایش می یابد و کارکردن را بسیار دشوار می کند. "کراس" در این رابطه می گوید: ازاین رو فناوری هایی نظیر سیستم درک پیشرفته و قابلیت های نقشه برداری ما را قادر می سازد تا از فناوری خودکار برای تأمین سیستم های مناسب برای اپراتورهایی که هنوز هم می توانند به روشی ایمن درون حوضچه کنترل داشته باشند، استفاده نماییم.
ربات "A212" همینطور مجهز به سیستم های پیشگیری از برخورد برای مقابله با برخورد با هر آنچه که سر راهش قرار می گیرد، است.
سازندگان می گویند اگر همه چیز خوب پیش برود، امکان دارد روزی این ربات بتواند همه اپراتورهای انسانی را از محیط های هسته ای خطرناک خارج کند.1400/01/10
23:33:59
5.0 / 5
1110
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ParsiKav