سیگنال هایی كه می توانند از مغز و چشم در مقابل پیری محافظت كنند

سیگنال هایی كه می توانند از مغز و چشم در مقابل پیری محافظت كنند

پارسی کاو: دانشمندان آمریکایی در بررسی جدید خود، به ارزیابی سیگنال هایی پرداخته اند که می توانند در روند پیری، محافظ مغز و شبکیه چشم باشند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از فلوریدا نیوز تایمز، دانشمندان "بیمارستان تحقیقاتی اطفال سنت جود" (St. Jude Children's Research Hospital) آمریکا در حال بررسی سیگنال هایی هستند که از ماهیچه اسکلتی به مغز فرستاده می شوند و بر آن تاثیر می گذارند.
این گروه پژوهشی، مگس های میوه و مدلهای پیشرفته ای از سلول های مغز را مورد بررسی قرار دادند. دانشمندان بر سیگنال هایی تمرکز کردند که ماهیچه اسکلتی آنها را ارسال می کند. آنها دریافتند که این سیگنال ها، بر آنزیمی موسوم به "Amyrel amylase" مبتنی هستند.
دانشمندان دریافتند که تقلید از این سیگنال ها می تواند از مغز و شبکیه چشم در مقابل پیر شدن محافظت کند. این سیگنال ها کار خودرا با پیش گیری از تجمع پروتئین انجام می دهند. یافته ها نشان می دهند که شاید تنظیم این سیگنال دهی بتواند به غلبه بر بیماری هایی مانند فراموشی و آلزایمر کمک نماید.


"فابیو دمونتیس" (Fabio Demontis)، از اعضای این گروه پژوهشی اظهار داشت: ما دریافتیم که واکنش ناشی از عضله نه فقط می تواند بر عضله تاثیر بگذارد، بلکه به کنترل کیفیت پروتئین در بافت هایی مانند مغز و شبکیه کمک می نماید. این واکنش می تواند طی روند پیری، از مغز و شبکیه محافظت کند.
این پژوهش در مجله "Cell Metabolism" به چاپ رسید.
منبع:

1400/01/07
15:50:43
5.0 / 5
1099
تگهای خبر: كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav