بومی سازی سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های ۵G با حمایت ایرانسل

بومی سازی سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های ۵G با حمایت ایرانسل

پارسی کاو: سیستمهای تغذیه و باتری های سایت های 5G با حمایت ایرانسل بومی سازی شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل از نمونه های در حال تولید سیستم های تغذیه و باتری های مورد نیاز سایت های نسل پنج تلفن همراه در شرکت نیان الکترونیک بازدید نمود.
عباسی آرند در این بازدید از نزدیک در جریان روند فعالیت بخش های مختلف این شرکت قرار گرفت و بر حمایت ایرانسل از تولیدکنندگان ایرانی و بومی سازی نیازهای فناورانه تاکید کرد.
مدیر عامل ایرانسل با اشاره به تحریم های ظالمانه مقابل ایران، قطعات تولید شده توسط تولیدکنندگان ایرانی را قابل رقابت با نمونه های خارجی دانست.
در این دیدار همین طور محمدعلی چمنیان، مدیرعامل شرکت نیان الکترونیک گزارشی از پیشینه و کارهای جاری این شرکت ارائه و با دکتر بیژن عباسی آرند درباره زمینه های همکاری مشترک، به بحث و تبادل نظر پرداخت.
شرکت نیان الکترونیک، با نیت تجاری سازی دانش در حوزه مهندسی الکترونیک، شاخه الکترونیک قدرت (Power Electronic)، طراحی و ساخت تجهیزات مبدل انرژی الکتریکی (Static Converters) پرکاربرد در صنایع زیربنایی کشور، در سال ۱۳۷۴ فعالیت خودرا آغاز نموده و از قدیمی ترین استارتاپ های رشد یافته ایرانی و از بزرگترین شرکت های دانش بنیان کشور محسوب می شود.
این شرکت، در زمینه طراحی و تولید مبدل های الکترونیکی انرژی الکتریکی، از بزرگترین شرکت های فعال در کشور است که توانسته با تاکید بر توانمندی جوانان متخصص، بیشتر نیاز کشور در زمینه منابع تغذیه سوئیچینگ مخابراتی را برطرف کند.
ایرانسل که تا قبل از این در زمینه تامین سیستم های تغذیه مورد نیاز برای گسترش زیرساخت های شبکه تلفن همراه با شرکت نیان الکترونیک همکاریهای گسترده ای داشته و قسمتی از تجهیزات را از این شرکت تامین می کند، همزمان با راه اندازی نخستین سایت نسل پنج تلفن همراه ایران در ابتدای مرداد سال ۱۳۹۹، همکاریهای گسترده تری را با این شرکت در دو حوزه سیستم های تغذیه و باتری های موردنیاز سایت های ۵G آغاز نموده و در همین راستا مدیرعامل ایرانسل از پیشرفت های این شرکت و نمونه های در حال تولید آن بازدید نمود.


منبع:

1399/12/29
13:03:10
0.0 / 5
1260
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav