توسط دادستانهای آمریكا صورت گرفت؛

شكایت از گوگل به دلیل سو استفاده از داده های كاربران

شكایت از گوگل به دلیل سو استفاده از داده های كاربران

به گزارش پارسی کاو با اینکه گوگل مدعی است در زمان استفاده از داده های کاربران به حریم شخصی آنها احترام می گذارد، اما این امر در مورد کاربران مرورگر کروم مصداق ندارد.به گزارش پارسی کاو به نقل از اسلش گیر، گوگل معمولاً قابلیت هایی را برای حفظ حریم شخصی و مقابله با سرقت اطلاعات خصوصی کاربران مرورگر کروم به آن اضافه می کند. ولی اکنون مشخص شده قابلیت سندباکس کروم برای حفظ حریم شخصی باعث می شود تا به بهانه حفظ حریم شخصی کاربران اطلاعات آنها به صورت انحصاری در اختیار گوگل باقی بماند و این شرکت از این اطلاعات برای انتشار گسترده آگهی های تبلیغاتی منحصر به فرد برای کاربران کروم استفاده می نماید.
یک گروه ۱۵ نفره از دادستان های کل ایالت های مختلف آمریکا، شکایتی را بر مبنای همین عملکرد مزورانه گوگل تقدیم دادگاه کرده اند. گوگل بارها مدعی شده بود قابلیت سندباکس جدید کروم ابزاری برای حفظ حریم شخصی کاربران خواهد بود، اما بررسی های فنی نشان داده است این ابزار برای نمایش انحصاری آگهی های شخصی سازی شده گوگل برای تک تک کاربران و پیشگیری از دسترسی شرکتهای رقیب به آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
گوگل بارها از تسلط نسبی کروم بر بازار مرورگرهای اینترنتی برای از میدان به در کردن پلت فرم های رقیب بهره برده است. این شرکت در مقابل این ادعای جدید ضد خود واکنشی نشان نداده است.

1399/12/27
19:22:06
0.0 / 5
1006
تگهای خبر: اینترنت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ParsiKav