پروازهای گردشگری فضایی ویرجین گلكتیك تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر افتاد

پروازهای گردشگری فضایی ویرجین گلكتیك تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر افتاد

شرکت خصوصی فضایی ˮویرجین گلکتیکˮ(Virgin Galactic) ضمن اعلام این خبر که فضاپیمای ˮاسپیس شیپ 3ˮ(SpaceShip 3) را در ماه مارس رونمایی خواهد کرد، اعلام نمود که پروازهای گردشگری فضایی این شرکت را تا اوایل سال 2022 به تأخیر می اندازد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، امیدهای شرکت "ویرجین گلکتیک" برای شروع گردشگری فضایی در سال ۲۰۲۱ به دنبال نقص در موتور فضاپیمای این شرکت در ماه دسامبر ۲۰۲۰ کم رنگ شد و این شرکت برنامه پرواز آزمایشی خودرا عقب انداخت و حالا این شرکت همه امید خود برای رسیدن به هدف خود در سال ۲۰۲۱ را از دست رفته می بیند.
گزارش ها حاکی از آنست که "ویرجین گلکتیک" پروازهای گردشگری فضایی خودرا تا سال ۲۰۲۲ به تأخیر انداخته است. "مایکل کولگازیر" مدیرعامل این شرکت در یک تماس گفته است که پرواز آزمایشی بعدی این شرکت تا ماه مه قابل انجام نخواهد بود و سفرهای فضایی تجاری در سال ۲۰۲۱ اتفاق نخواهند افتاد.
وی افزود که انتظار دارد پروازهای آزمایشی بعدی این شرکت در تابستان امسال صورت گیرد که یکی از آنها با حضور چهار نفر در کابین صورت خواهد گرفت.
این پروازهای آزمایشی توسط خلبانان نیروی هوایی ایتالیا باید در تابستان یا پاییز امسال انجام شوند. بعد از آن هم "اسپیس شیپ ۲" و هواپیمای میزبان موسوم به "وایت کینگ ۲" چهار ماه را صرف دریافت ارتقاها و به روزرسانی ها خواهند کرد.
این شرکت همین طور تأیید کرد که فضاپیمای بعدی خود موسوم به "اسپیس شیپ ۳" را در تاریخ ۳۰ مارس رونمایی خواهدنمود.
شرکت "ویرجین گلکتیک" به سختی در تلاش است تا خودرا برای روزی که مسافران و گردشگران فضایی را بطور منظم به فضا ببرد، آماده کند.
این تاخیر تا سال ۲۰۲۲ اساسا که به این شرکت لطمه خواهد زد، چونکه هر چه برنامه آن با تاخیر مواجه شود، هزینه ها بالا رفته و این شرکت را با مشکلات مالی مواجه می کند. بعنوان مثال این شرکت تنها در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۷۴ میلیون دلار ضرر کرد و شاید بتوان اظهار داشت که دیگر جای اشتباه ندارد و هرچه سریعتر باید برنامه خودرا عملی کند تا بوسیله فروش بلیت های گردشگری فضایی به حیات خود ادامه دهد.1399/12/09
14:40:45
0.0 / 5
1100
تگهای خبر: شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ParsiKav