افراد مبتلا به سندروم داون باید زودتر واكسن كووید-۱۹ را دریافت نمایند

افراد مبتلا به سندروم داون باید زودتر واكسن كووید-۱۹ را دریافت نمایند

پارسی کاو: پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود نشان داده اند که افراد مبتلا به سندروم داون بیشتر از دیگران در معرض مرگ ناشی از کووید-19 قرار دارند و باید زودتر واکسن بزنند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از وب سایت رسمی دانشگاه اموری، پژوهشگران "دانشگاه اموری"(Emory University) آمریکا در یک همکاری بین المللی با گروه های پژوهشی دیگر دریافته اند که مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در افراد مبتلا به سندروم داون در مقایسه با بقیه مردم بیشتر است و تاکید دارند که یافته های این پژوهش باید به اولویت بندی واکسن برای افراد مبتلا به این اختلال ژنتیکی بیانجامند.
یافته های این پژوهش نشان می دهند که خطر مرگ ناشی از کووید-۱۹ در یک فرد ۴۰ ساله مبتلا به سندروم داون، مانند شرایط یک فرد ۷۰ ساله بدون سندروم است.
"آنکه هولز" (Anke Huels)، پژوهشگر ارشد این پروژه اظهار داشت: نتایج این پژوهش که از بررسی بیش از ۱۰۰۰ بیمار مبتلا به سندروم داون به دست آمده اند، نشان می دهند که این افراد معمولا نشانه های شدیدتری دارند و میزان بالایی از عوارض ریوی در رابطه با افزایش مرگ و میر را تجربه می کنند. این نتایج، پیامدهایی را برای مدیریت پیشگیری و بالینی کووید-۱۹ در بیماران مبتلا به سندروم داون به همراه دارد و بر لزوم اولویت بندی افراد مبتلا به سندروم داون برای واکسیناسیون تاکید می کند.
وی ادامه داد: ما خوشحالیم که می بینیم "سازمان کنترل و پیشگیری بیماری"(CDC) باتوجه به یافته های ما، سندروم داون را بعنوان یک بیماری پرخطر در نظر گرفته است. این موضوع، اولویت افراد مبتلا به سندروم داون را برای واکسیناسیون تعیین می کند. تصمیمات مشابهی نیز در انگلستان و اسپانیا گرفته شده اند و امیدواریم که کشورهای دیگر نیز به زودی از این امر پیروی کنند.
پژوهشگران در این پروژه، یک نظرسنجی را میان پزشکان افراد مبتلا به سندروم داون که به کووید-۱۹ نیز مبتلا شده بودند، انجام دادند. داده های این نظرسنجی، تا اکتبر ۲۰۲۰ جمع آوری شده اند.
این پژوهش، در مجله "EClinicalMedicine" انتشار یافته است.
منبع:

1399/12/05
19:05:00
0.0 / 5
1022
تگهای خبر: سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ParsiKav