نخستین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر گردید

نخستین صداهای ضبط شده از مریخ منتشر گردید

مریخ نورد ˮاستقامتˮ ناسا نخستین صداها از مریخ شامل صداهای وزش باد را ضبط کرده و آنها را به زمین فرستاد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از ان بی سی، نخستین صوت از این گونه اصوات در روز دوشنبه منتشر گردید به همراه ویدیویی جدید و غیرعادی که فرود و نشستن مریخ نورد را نشان می داد. این تصاویر پیچیده ترین تصاویر گرفته شده از مریخ هستند و تصاویری دیده نشده از مریخ نورد هنگام فرود نشان می دهند. توماس زوبرچین (Thomas Zurbuchen) از مدیران بخش مأموریت علمی ناسا می گوید: با این تصاویر و صداها شما می توانید در نزدیک ترین حالت به مریخ قرار بگیرید بدون آنکه نیاز باشد لباس فشار بپوشید.
این صداها به وسیله ی دو میکروفون تعبیه شده روی "استقامت" ضبط شده اند. در یکی از آنها صدای ضعیف وزوز در پس زمینه شنیده می شود که دیو گروئل(Dave Gruel) مهندس اصلی دوربین ها و میکروفن "استقامت" اظهار داشت که از خود مریخ نورد است اما حدود ۱۰ ثانیه بعد میکروفن صدای ضعیفی از وزش باد را ضبط کرد. این صدا نخستین صدای ضبط شده ی سطح مریخ است.
گروئل روز دوشنبه اظهار داشت: تصور کنید روی سطح مریخ نشسته اید و به صدای محیط گوش می کنید. جالب و زیباست. گروئل افزود: مریخ نورد هنگامی که ماموریتش را شروع کند هم به ضبط صداها ادامه خواهد داد و ما با تاکید بر این تجهیزات صداهای فوق العاده ای ضبط خواهیم کرد.


مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی نماید.
فایل آنرا از اینجا دانلود کنید: video/mp4


منبع:

1399/12/05
14:05:32
0.0 / 5
1187
تگهای خبر: تجهیزات , دانلود , دوربین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ParsiKav