پس از ۱۱ سال

آژانس فضایی اروپا فضانورد جدید استخدام می كند

آژانس فضایی اروپا فضانورد جدید استخدام می كند

پارسی کاو: آژانس فضایی اروپا برای نخستین بار بعد از 11 سال می خواهد فضانوردان جدیدی را استخدام کند. گفتنی است این آژانس فضایی بطور ویژه از زنان دعوت کرده تا آنها نیز جهت شرکت در این پروسه درخواست دهند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، هدف این سازمان پیدا کردن گروه جدیدی از فضانوردان است که در آینده خواهند توانست بعنوان قسمتی از نسل بعدی فضانوردان آژانس فضایی اروپا(ESA) به فضا سفر کنند. این اتفاق بعد از ۱۱ سال رخ داده است و حال این سازمان برای استخدام فضانوردان جدید مشتاق است و می خواهد زنان نیز در این پروسه مشارکت داشته باشند.
با ورود اروپا به دوره جدیدی از اکتشافات فضایی(از جمله ماموریت های احتمالی سفر به ماه در آینده) این نیروهای تازه کار در کنار فضانوردان کنونی آژانس فضایی اروپا مشغول به کار خواهند شد.
جزئیات بسیار کمی درباره استخدام اعلام شده است و گفته نشده که آژانس فضایی اروپا چند نفر را استخدام خواهدنمود. انتظار می رود هفته آتی جزئیات بیشتری از این مساله منتشر شود.
زمان شرکت در این پروسه ۳۱ مارس تا ۲۸ مه تعیین شده و اژانس فضایی اروپا تنها درخواست افرادیکه رزومه خودرا طی این ۸ هفته در بخش کار وب سایت سازمان ثبت کنند، بررسی خواهدنمود. بعد از آن، پروسه شش مرحله ای انتخاب شروع خواهد شد و انتظار می رود این پروسه اکتبر ۲۰۲۲ به پایان رسد.
"جان وارنر"(Jan Wörner) مدیر کل آژانس فضایی اروپا اظهار داشت: به لطف یک ماموریت قوی از کشورهای عضو آژانس فضایی اروپا در Space۱۹ + (شورای وزیران ما در سال ۲۰۱۹ ) اروپا جایگاه خودرا در قلب اکتشافات فضایی به دست آورده است. برای انجام اکتشافات و پیشرفت بیشتر باید بیش از پیش دیدمان را وسیع نماییم. این پروسه جذب نخستین قدم است و من مشتاقانه منتظر توسعه آژانس با همکاری شرکای بین المللی خود در تمام زمینه های اکتشاف فضا و نوآوری طی سال های آتی هستم. انگلیس با وجود خروج از اتحادیه اروپا، یکی از اعضای اصلی آژانس فضایی اروپا است.
انگلیس با وجود خروج از اتحادیه اروپا همچنان یکی از اعضای اصلی آژانس فضایی اروپا است.


"تیم پیک"(Tim Peake)، فضانورد انگلیسی که در برنامه استخدام فضانوردان جدید نیز دخیل است انتظار دارد تا در آینده طی یک ماموریت جدید به ایستگاه فضایی بین المللی برود و در دهه بعد نیز در صورت امکان به ماه سفر کند.
از آنجا که انگلیس هنوز عضو آژانس فضایی اروپا است متقاضیان انگلیسی نیز می توانند برای عضویت در گروه جدید فضانوردان درخواست دهند. وارنر علاوه بر کوشش برای استخدام زنان بیشتر در این پروسه و تشویق آنها به شرکت در این کار همین طور در حال بررسی این مساله است که چگونه می تواند افراد دارای معلولیت را به فضا بفرستد یا حداقل آنها را در برنامه سفرهای فضایی مشارکت دهد.
دیوید پارکر، مدیر آژانس فضایی اروپا در زمینه اکتشافات انسانی و رباتیک، اظهار داشت: برای تبدیل این رویا به واقعیت می خواهیم در کنار استخدام فضانوردان، پروژه امکان سنجش فضانوردان دارای معلولیت (Parastronaut Feasibility Project) را راه اندازی نماییم، به نظرم حالا زمان ظهور نوآوری فرا رسیده است.
آنها درباره محدودیت سنی شرکت کنندگان چیزی نگفته اند اما بنابر گزارش تلگراف از نظر انها سن افراد حدود ۵۰ سال باشد بهتر است و این مساله هم باردیگر به سلامتی آنها بستگی دارد.
طبق متن "چگونه فضانورد شویم" انتشار یافته در سایت این سازمان این پروسه نه ساده و نه پیچیده است برای اینکه هیچ مدرسه یا دوره دانشگاهی وجود ندارد.
گرچه مدرک دانشگاهی در رشته "مطالعات فضانوردی" وجود ندارد اما بگفته این سازمان داشتن تحصیلات عالی در رشته های علمی یا فنی مورد نیاز است و فضانوردان باید بتوانند دانش و مهارت های قابل توجه خودرا برای وظایفی که در آن زمینه آموزش دیده اند به کار گیرند. داشتن تجربه قبلی نیز یک امتیاز مثبت است خصوصاً اگر افراد قبلا خلبان آزمایشی یا مهندس پرواز بوده باشند. هرچه متقاضی مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، از توانایی بالاتری برخوردار است، برای اینکه این امر توانایی وی را در انجام کارهای مختلف می افزاید.ثبت درخواست فضانورد شدن در این سازمان از ۳۱ مارس شروع می شود و هشت هفته بعد و در ۲۸ مه مهلت این کار به پایان می رسد.
منبع:

1399/11/23
13:18:41
0.0 / 5
1056
تگهای خبر: آموزش , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ParsiKav