تا پایان دولت دوازدهم محقق می شود؛

اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت

اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت

به گزارش پارسی کاو وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال ۱۰۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت تا آخر دولت دوازدهم اطلاع داد.به گزارش پارسی کاو به نقل از مهر محمدجواد آذری جهرمی بعدازظهر دوشنبه در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان قزوین که در سالن شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد اظهار نمود: عدالت شاه کلید حرکت و جنبش مردم در سال ۱۳۵۷ بود و امروز ۴۲ سال از این حرکت ماندگار می گذرد.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی بر اساس عدالت طلبی شکل گرفت و ازاین رو استمرار هر حرکتی در کشور نیازمند برقراری عدالت اجتماعی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه عدالت ارتباطی یکی از زیر مجموعه های عدالت اجتماعی است، اظهار داشت: کووید ۱۹ و کرونا سبب شد تا نیاز مردم به این حوزه و فضای مجازی افزایش یابد و بنابر این باید در تحقق عدالت ارتباطی برای مردم در این بازه زمانی مهم تلاش بیشتری داشته باشیم.
وی افزود: بیشتر از ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون معلم، ۴ میلیون دانشجو و ۱۴۰ هزار استاد دانشگاه در همین چند ماه انتشار کرونا از بستر فضای مجازی فرآیند آموزش را دنبال کردند و این امر مبین اهمیت و جایگاه فضای مجازی در شرایط امروز است.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه بسیاری از مردم کسب و کار خویش را در بستر این فضا بنا نهاده اند، تاکید کرد: ارتباطات در عصر جدید یکی از حقوق اساسی و عمومی مردم است و در این حق پیاده سازی عدالت واجب است.
وی افزود: به برکت انقلاب اسلامی نگاه راهبردی مقام معظم رهبری باید تا آخر برنامه ششم توسعه هشتاد درصد کشور به پهنای باند قابل قبول دسترسی داشته باشند و با انتشار کرونا اهمیت این برنامه بیشتر از پیش احساس شد.
۹۶ درصد روستاهای کشور یکی از اتصالات اینترنت دسترسی دارند
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: ۹۶ درصد روستاهای کشور یکی از اتصالات اینترنت دسترسی دارند و این به معنای این است که ۱۶ درصد از برنامه ششم توسعه جلوتر هستیم.
وی با اشاره به اینکه ۹۸ درصد کشور جمعیت به اینترنت دسترسی دارند، افزود: استان قزوین به علت کوهستانی بودن برخی مناطق و صعب العبور بودن آن از میانگین کشوری عقب تر است.
آذری جهرمی با اشاره به اینکه ۱۰۰ درصد روستاهای بالای بیست خانوار باید تا آخر دولت به اینترنت متصل شوند افزود: راه اندازی ۱۲۰ کیلومتر فیبر نوری به طارم شروع شده که تا به امروز ۱۰۰ کیلومتر آن تکمیل و تنها ۲۰ کیلومتر باقی مانده است.
وی از تخصیص ۲۷ میلیارد و پانصد میلیون تومان برای راه اندازی ۱۸۰ کیلومتر فیبر نوری جدید در راه الموت اطلاع داد و اظهار داشت: ۱۸۰ سایت جدید تلفن همراه باید در استان دایر شود تا به پوشش صد در صد برسیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان نمود: اجرای این پروژه در دو فاز و با اعتباری بالغ بر ۱۸۰ میلیارد تومان با همراهی ایرانسل و همراه اول عملیاتی خواهد شد.
وی اظهار داشت: طبق گزارشات مردمی در ۶۷ نقطه استان مشکل عدم دسترسی به تلفن ثابت داریم که تا آخر خردادماه موانع واگذاری تلفن ثابت در این مناطق هم رفع خواهد شد.
سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی از ۲.۷ به ۶.۴ درصد رسیده است
آذری جهرمی اضافه کرد: برای تحقق شبکه ملی اطلاعات و استفاده از پیام رسان های داخلی نیازمند همراهی سایر دستگاه ها و شوراها هستیم اما با قدرت می گوئیم این دستگاههای دیگر هستند که باید به نقش خود عمل کنند و الان وزارت ارتباطات از همه دستگاه ها در این عرصه جلوتر است.
وی خاطرنشان کرد: وقتی سهم اقتصاد دیجیتال در تولید ناخالص ملی از ۲.۷ به ۶.۴ درصد رسیده به معنای این است که اتفاقات بزرگی در سطح کشور رقم خورده و باید استمرار یابد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: چشمه نور و ارتباط با مرکز داده هم انجام شده و مرکز داده استان قزوین تحویل مرکز چشمه نور خواهد شد تا کار تحقیقاتی مناسب صورت گیرد.

1399/11/21
20:58:46
0.0 / 5
1077
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
ParsiKav