هوش مصنوعی از فیلم صامت، موسیقی می سازد

هوش مصنوعی از فیلم صامت، موسیقی می سازد

پارسی کاو: یک هوش مصنوعی جدید توسعه یافته توسط پژوهشگران دانشگاه واشنگتن قادر می باشد از روی مشاهده یک ویدئوی بی صدا از نواختن پیانو، موسیقی در حال نواخته شدن را تولید نماید.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، یک سیستم جدید هوش مصنوعی با بازتولید دیجیتالی موسیقی در حال نواخته شدن در یک ویدئوی صامت، حوزه هوش مصنوعی را یک گام جلوتر برده است.
این فناوری که با نام "Audeo" شناخته می شود، توسط گروهی در دانشگاه واشنگتن طراحی شده است و شامل نرم افزار هوش مصنوعی است که تقریباً با ۱۷۲ هزار فریم ویدئویی از "پل بارتون" نوازنده پیانو در حال نواختن آثار آهنگسازان کلاسیک مانند "موتزارت" و "باخ" آموزش داده شده است.
این سیستم یک فیلم بی صدا از نواختن پیانو را با تعیین اینکه چه کلیدهایی به چه ترتیب فشرده می شوند، تعیین تک تک نت ها و ترتیب آنها تجزیه و تحلیل می کند. با وجود این، همین طور درک می کند که هر کلید با چه میزان فشاری فشرده می شود و چه مدت پایین نگه داشته می شود. این کار به این سیستم اجازه می دهد شدت هر نت و مدت زمانی را که در زیر صدای نت های بعدی پخش می شود، تشخیص دهد. همین طور خاصیت های خاص صوتی پیانوها را در نظر می گیرد.
سپس این داده ها به قالبی تبدیل می شوند که توسط یک ترکیب کننده(سینتی سایزر) دیجیتال قابل درک است. وقتی این سینتی سایزر فایل موسیقی را پخش می کند، بسیار شبیه به موسیقی اصلی ویدئو پیانو است.
آزمایش "Audeo" با یک فیلم بی صدا از نواختن "بارتون" انجام شد و وقتی صدای تولید شده با برنامه های تشخیص موسیقی مانند "SoundHound" آزمایش شد، این برنامه ها با دقت حدود ۸۶ درصد موفق به تشخیص قطعه مذکور شدند. در مقابل، این برنامه ها صدای اصلی ویدئو را با دقت ۹۳ درصد تشخیص دادند. پژوهشگران می گویند با توسعه بیشتر این فناوری، این شکاف باید کم شود.
پروفسور "الی شلیزارمن" محقق ارشد این مطالعه می گوید: ما امیدواریم که مطالعه ما روش های جدیدی را برای تعامل با موسیقی فراهم آورد. بعنوان مثال، یکی از برنامه های آینده این است که "Audeo" را به یک پیانوی مجازی با دوربینی که فقط حرکات دست یک نوازنده را فیلمبرداری می کند، گسترش دهیم. همچنین، با قرار دادن یک دوربین در بالای یک پیانوی واقعی، "Audeo" می تواند بطور بالقوه به روش های جدید آموزش هنرجویان در نواختن پیانو کمک نماید.
منبع:

1399/11/19
21:45:42
0.0 / 5
1023
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav