حاكمیت سایبری خارج از كشور-۲۵

الزام اپلیكیشن های غربی به ذخیره محلی اطلاعات كاربران در تركیه

الزام اپلیكیشن های غربی به ذخیره محلی اطلاعات كاربران در تركیه

مقامات ترکیه ای اپلیکیشن های مختلف آمریکایی و اروپایی را به ذخیره سازی اطلاعات کاربران داخل این کشور بر روی سرورهای محلی موظف کرده اند.به گزارش پارسی کاو به نقل از روزنامه صباح، ترکیه اخیرا پلت فرم به اشتراک گذاری ویدئوی فرانسوی دیلی موشن را موظف به تأسیس دفتر نمایندگی محلی در این کشور و ذخیره سازی داده های شخصی کاربران ترکیه بر روی سرورهای نصب شده در خاک ترکیه کرده و این شرکت تصمیم مورد اشاره را اجرا کرده است.
پیش از این ترکیه از یوتیوب، تیک تاک و اپلیکیشن روسی VKontakte (VK) نیز درخواست های مشابهی را مطرح کرده بود.
به گفته عمر فاتح سایان، معاون وزیر حمل و نقل و زیرساخت های ترکیه، دیلی موشن که میلیونها دسترسی از داخل این کشور دارد نماینده ای را در این کشور منصوب کرده و انتظار می رود سایر شبکه های اجتماعی نیز دست به اقدام مشابه بزنند.
روز جمعه گذشته اپلیکیشن چینی تیک تاک هم از انتصاب یک نماینده محلی رسمی در ترکیه آگاهی داد.
دولت ترکیه در اول اکتبر سال ۲۰۲۰ قوانین تازه ای را در این کشور به تصویب رساند که بر اساس آن تمامی شبکه های اجتماعی با بیش از یک میلیون کاربر در ترکیه باید نماینده ای در این کشور منصوب و داده های کاربران ترکیه را در داخل این کشور نگهداری کنند.
دولت ترکیه در دسامبر گذشته فیسبوک، اینستاگرام، تیک تاک، توئیتر و یوتیوب را به سبب نقض این قوانین ۳۰ میلیون لیر ترکیه برابر با ۳.۸۳ میلیون دلار جریمه کرد. هر یک از این شرکتها در نوامبر گذشته هم به همین علت ۱۰ میلیون لیر ترکیه جریمه شده بودند. کاهش ۹۰ درصدی پهنای باند جریمه دیگری است که برای شرکت های متخلف در نظر گرفته می شود.

1399/10/24
13:05:19
0.0 / 5
1181
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ParsiKav