حذف برنامه های برگزاری مهمانی های یواشكی از فروشگاه اپل

حذف برنامه های برگزاری مهمانی های یواشكی از فروشگاه اپل

پارسی کاو: اپل برنامه هایی را که برای سازماندهی و برگزاری مهمانی های یواشکی و مخفی در روزهای شیوع ویروس کرونا مورد استفاده قرار می گیرند، از فروشگاه آنلاین اپلیکیشن های خود حذف نمود.به گزارش پارسی کاو به نقل از ورج، طولانی شدن شیوع ویروس کرونا سبب شده خیلی از مردم کشورهای غربی به برگزاری مهمانی های مخفیانه و غیرقانونی روی آورند. این اقدام بر خلاف مقررات قرنطینه در این کشورهاست. با این وجود برخی افراد به این مقررات اهمیتی نداده و به دنبال قانون شکنی هستند.
تعدادی از این قانون شکن ها حتی اپلیکیشن هایی برای تسهیل برگزاری مهمانی های خود ابداع نموده اند. همچون این برنامه ها که با سیستم عامل آی او اس سازگار است، می توان به برنامه وایب اشاره نمود. اپل اعلام نموده که با شناسایی هدف از تولید این برنامه آنرا از اپ استور حذف کرده است.
پیش از این حساب کاربری برنامه مورد اشاره در اپلیکیشن تیک تاک نیز حذف شده بود. در عین حال وب سایت این برنامه نیز از دسترس خارج شده است. پس از برنامه ریزی برگزاری یک مهمانی بوسیله برنامه مورد اشاره آدرس برگزاری آن تنها دو ساعت پیش از آغاز برای شرکت کنندگان ارسال می شد.
برنامه مورد اشاره که بیشتر جهت استفاده کاربران آمریکایی عرضه شده بود، خدماتی را ارائه می کند که برمبنای قوانین فعلی آمریکا غیرقانونی تلقی می شود. برای کسب اطمینان از عدم نفوذ پلیس به این برنامه تمامی کاربران باید عکس خود و اطلاعات دقیق هویتی خودرا در آن وارد می کردند. برنامه مورد اشاره تا پیش از دسترس خارج شدن دارای چند هزار کاربر بوده و چندهزار کاربر دیگر نیز در مرحله تأیید اطلاعات هویتی بودند.


منبع:

1399/10/15
01:01:02
0.0 / 5
1020
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav