گوگل قوانین پهپادی دولت آمریكا را ناقض حریم شخصی دانست

گوگل قوانین پهپادی دولت آمریكا را ناقض حریم شخصی دانست

پارسی کاو: شرکت وینگ از زیرمجموعه های گوگل که در زمینه تولید پهپاد فعالیت می کند، قوانین پیشنهادی دولت آمریکا برای مدیریت پهپادها را ناقض حریم شخصی دانست.به گزارش پارسی کاو به نقل از ورج، برمبنای تغییرات تازه ای که در قوانین به پرواز درآوردن پهپادها در آمریکا اعمال شده، تقریباً تمامی پهپادهایی که در این کشور به پرواز در می آیند باید موقعیت مکانی خودرا بطور لحظه به لحظه به شکلی گزارش کنند که برای نهادهای اطلاعاتی و قضائی ایالات متحده در دسترس باشد.
اگر چه بهانه وضع این قانون، افزایش امنیت ملی اعلام شده، ولی این کار موجب نقض حریم شخصی افراد و شرکت های به پرواز درآورنده پهپادهای مذکور می شود و ممکنست اطلاعات حساس آنها نیز به دست شرکت های رقیب یا نهادهای فاقد صلاحیت بیفتد.
گوگل به صراحت نسبت به این مساله اعتراض کرده و شرکت وینگ زیرمجموعه آن، هشدار داده که وضع چنین قانونی نتایج خطرناکی برای مشتریان انواع پهپاد خواهد داشت. بعنوان مثال این قانون سبب افشای مبدا و مقصد پهپادها، محل زندگی گیرندگان بسته های ارسالی بوسیله پهپادها و اطلاعات خصوصی دیگر خواهد شد.
این شرکت افزوده مردم آمریکا نمی پذیرند که چنین اطلاعات خصوصی از آنها به دست نهادهای دولتی بیفتد و پس باید این نوع قوانین کنترل و نظارت تغییر کند و چنین اقداماتی در آسمان قابل پذیرش نمی باشد. مقامات دولتی هنوز دراین زمینه واکنشی از خود نشان نداده اند.


منبع:

1399/10/14
19:19:57
0.0 / 5
1276
تگهای خبر: امنیت , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
ParsiKav