آزمایش یك داروی جدید كووید-19 در انگلیس بدون احتیاج به واكسن

آزمایش یك داروی جدید كووید-19 در انگلیس بدون احتیاج به واكسن

یک داروی جدید کرونا برای درمان افرادی که در معرض ویروس بوده اند و واکسن کرونا نزده اند، در انگلیس در حال آزمایش است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین؛ سرویس سلامت همگانی انگلیس در حال آزمایش دارویی بر پایه آنتی بادی است که امکان دارد مانع مریض شدن افرادی که در معرض کووید-۱۹ بوده اند، شود و می تواند جان هزاران تن را نجات دهد.
یک داروی جدید بر پایه آنتی بادی در حال آزمایش توسط دانشمندان انگلیسی است که می تواند به افرادی که در معرض ویروس کرونا بوده اند ایمنی فوری داده و از مریض شدن آنها(حتی اگر واکسن کرونا را نزده باشند) جلوگیری کند.
این دارو برای مواقعی است که برای تزریق واکسن دیر شده و این دارو میتواند محافظت فوری و طولانی مدتی را برای بیماران فراهم آورد.
دانشمندان انگلیسی از دانشگاه کالج لندن و بیمارستان های سازمان بهداشت جهانی هم اکنون بعنوان بخشی از این آزمایش جدید به نام Storm Chaser، این دارو را به ۱۰ نفر تزریق کرده اند و هدف آنها تزریق دارو و آزمایش آن روی ۱۱۵۰ نفر در سطح جهان است. شرکت کنندگان در این آزمایش دو دوز متوالی از این دارو را دریافت نمودند.
دانشمندان امیدوارند این دارو بتواند به مدت شش ماه تا یک سال از ابتلای فرد به بیماری جلوگیری کند.
پیشرفت های حول این مورد به شرح زیر است:
دانشمندان از دانشگاه UCLH همینطور یک آزمایش بالینی دوم را به نام "جلوگیری"(Provent) شروع کرده اند تا استفاده از این آنتی بادی را برای افرادی که امکان دارد نتوانند از واکسن بهره مند شوند، مانند بیمارانی با سیستم ایمنی ضعیف یا کسانی که بیشتر در معرض خطر عفونت با کووید-۱۹(Covid-۱۹) هستند، بررسی نمایند. مانند افرادی با شرایط سنی خاص و یا شرایط پر خطر دیگر.
دانشگاه UCLH در مرکز تحقیقات واکسن جدید خود در دوم ماه دسامبر بعد از آنکه تحقیقات به فاز سه خود رسید، این دارو را به ۱۰ نفر همچون کادر درمان و دانشجویان دانشگاه بعنوان بخشی از آزمایش Storm Chaser تزریق کردند.
گروه های مهم برای این آزمایش شامل کادر درمان، دانشجویانی که در خانه های اشتراکی زندگی می کنند و بیمارانی که اخیراً در معرض ویروس کووید-۱۹ قرار گرفته اند و همینطور افرادی که تحت مراقبت طولانی مدت هستند، کارکنان ارتش و صنایع مانند کارگران کارخانه ها هستند.
در نخستین آزمایش، این آنتی بادی، معروف به AZD۷۴۴۲ که توسط شرکت دارویی آسترازنکا(AstraZeneca) ساخته شده است در انتظار تأیید جهت استفاده توسط سازمان تنظیم داروها و محصولات بهداشتی(MHRA) است. شرکت آسترازنکا در تولید واکسن هم با دانشگاه آکسفورد همکاری کرده است.
در همین حال، افراد مسن و کسانی که تحت مراقبت طولانی مدت هستند و همینطور افرادی که بیماری هایی مانند سرطان و ایدز دارند، جهت شرکت در آزمایش Provent جذب می شوند.
پروفسور استیون پویس(Stephen Powis)، رئیس بخش درمان سرویس سلامت همگانی در انگلستان اظهار داشت: نقش مداوم این سازمان در پیشبرد تلاشهای جهانی برای مبارزه با کووید-۱۹ قابل توجه است.
این دو آزمایش بالینی موضوعاتی مهم در جهت بررسی روش های درمانی جدید هستند، چونکه درمان های آنتی بادی امکان دارد گزینه دیگری برای گروه های بیماری باشد که نمی توانند از واکسن استفاده کنند مانند بیمارانی که مبتلا به نقص ایمنی هستند.
دکتر کاترین هولی هان(Catherine Houlihan)، ویروس شناس دانشگاه UCLH که آزمایش Storm Chaser را رهبری می کند، اظهار داشت: "ما می دانیم که این ترکیب آنتی بادی می تواند ویروس را خنثی کند، ازاین رو امیدواریم دریابیم که آیا این روش درمانی از راه تزریق می تواند منجر به محافظت فوری در مقابل پیشرفت کووید-۱۹ در افرادی که در معرض ویروس قرار گرفته اند و برای تزریق واکسن دیر شده است، شود؟
دکتر هولی هان می گوید: این درمان پیشرفتی هیجان انگیز برای تلاشهای انجام گرفته و آزمایشات در جهت توسعه راهی برای پیشگیری از کووید-۱۹ است.
وی اظهار داشت: "اگر ما بتوانیم اثبات نماییم که این روش درمانی موثر است و از ابتلای افرادی که در معرض مبتلا شدن به ویروس کووید-۱۹ قرار گرفته اند جلوگیری می کند، این درمان چاره ای هیجان انگیز برای مقابله با این بیماری افزون بر سایر روش های مبارزه با این ویروس مرگبار خواهد بود.
دکتر نیکی لانگلی(Nicky Longley)، مشاور بیماری های عفونی در دانشگاه UCLH که رهبری بخش دانشگاهی آزمایش Provent را بر عهده دارد، می گوید: "ما می خواهیم به کسانی که امکان دارد واکسن برای آنها موثر نباشد، اطمینان دهیم که می توانیم یک گزینه جایگزین عرضه دهیم که به همان اندازه از آنها محافظت می کند.
پل هانتر(Paul Hunter)، استاد پزشکی در دانشگاه انگلستان شرقی و متخصص بیماری های عفونی، اظهار داشت: این درمان جدید در آزمایش Storm Chaser می تواند جان هزاران انسان را نجات دهد. اگر شما با انتشار ویروس در محیط هایی مانند مراکز مراقبت روبرو هستید و یا بیمارانی مانند سالمندان دارید که در معرض مبتلا شدن به نوع شدید کووید هستند، این روش درمانی می تواند جان خیلی از آنها را نجات دهد. این آزمایش بعد از اثبات در فاز ۳ می تواند نقش بزرگی در نجات جان کسانی داشته باشد که بدون این درمان جان خویش را از دست می دهند. پس بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی اضافه کرد: اگر شما با انتشار ویروس در مراکز مراقبت رو به رو باشید احیانا می خواهید که از این آنتی بادی برای تحت کنترل در آوردن انتقال ویروس استفاده کنید و آنرا به همه ی کارکنان و افرادی که در آن مرکز تحت مراقبت هستند و واکسن نزده اند، تزریق کنید. به همین ترتیب، اگر با مادربزرگ پیر خود زندگی می کنید و شما یا شخص دیگری در خانه آلوده به ویروس شده اید، می توانید این دارو را به او بدهید تا از او محافظت کند.
موفقیت در ایجاد مصونیت فوری برای میلیون ها بریتانیایی که افزایش میزان مبتلا شدن به ویروس و محدودیت های شهری سطح چهار را تجربه می کنند خبر خوبی است.
بر اساس آخرین آمار، انگلیس در ۲۴ ساعت گذشته ۳۲، ۷۲۵ مورد ابتلای جدید را ثبت کرده است، در حالیکه برگزاری جشن ها و مراسم ها برای میلیون ها نفر لغو شده است.

منبع:

1399/10/07
12:18:56
5.0 / 5
1323
تگهای خبر: شركت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ParsiKav