بازوبند هوشمند تولید محصولات فناورانه را تسهیل می كند

بازوبند هوشمند تولید محصولات فناورانه را تسهیل می كند

محققان دانشگاه برکلی موفق به تولید بازوبند هوشمندی شده اند که قادر به شناسایی انواع حرکات دست است و راه را برای تولید پوشیدنی های هوشمند هموار می کند.به گزارش پارسی کاو به نقل از نیواطلس، سیستم های بصری کامپیوتری تنها در صورتی قابل استفاده هستند که دست فرد همیشه در مقابل انها قابل رؤیت باشد. اما این مسئله همیشه ممکن نیست و گاهی هم می تواند امنیت و حریم شخصی اشخاص را به خطر بیندازد. استفاده از دستکش های الکترونیک بعنوان یک چاره جایگزین هم می تواند هم کاربر را به زحمت بیندازد و هم به دلیل شکننده بودن اغلب این محصولات یک چاره همیشگی محسوب نشود.
برای حل این مشکلات یک بازوبند نازک مجهز به تراشه ساخته شده که به دور دست بسته می شود و حرکات دست را درک و ثبت می کند. این کار از راه سنسورهای الکتریکی این بازوبند صورت می گیرد که سیگنال های عصبی رد و بدل شده در زیر پوست را شناسایی می کنند.
این بازوبند مجهز به یک الگوریتم هوش مصنوعی هم هست و بر همین مبنا حرکات دست را تفسیر و تعبیر می کند. نکته جالب این است که بازوبند مذکور حتی در صورت فکر کردن کاربر به انجام یک حرکت آنرا درک می کند.
بازوبند مورد اشاره هم اکنون قادر به درک ۲۱ حرکت و ژست مختلف دستان افراد است که می توان به هر یک از این حرکات، کارکردی خاص را نسبت داد. همچون حرکات مورد اشاره می توان به مشت کردن دست، نشان دادن هر یک از انگشتان، صاف کردن دست و غیره اشاره نمود.
این اختراع راه را برای تولید انواع پوشیدنی های هوشمند، ابزار جدید حقیقت مجازی، انواع تولیدات رباتیک، دستان پروتزی و غیره هموار می کند.


منبع:

1399/10/03
21:55:53
5.0 / 5
1108
تگهای خبر: امنیت , تراشه , مجازی , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav