پاكسازی اقیانوس ها با شناورهای رفتگر

پاكسازی اقیانوس ها با شناورهای رفتگر

شرکت ˮاوشن کلین آپˮ شناورهای نسل سوم خویش را برای پاکسازی اقیانوس ها آماده کرده است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت "اوشن کلین آپ"(Ocean Cleanup) به مفهوم "پاکسازی اقیانوس" نام خویش را به امید انجام یک پروژه فوق العاده برای پاکسازی زباله های پلاستیکی از اقیانوس ها گرفته است. این سازمان غیرانتفاعی دارای چندین شناور است که اقیانوس ها را به وسیله پاکسازی رودخانه های آلوده که زباله ها را به دریا می ریزند، پاکسازی می کنند.
حالا این شرکت اعلام نموده است که تولید این شناورهای معروف به "Interceptors" را با هدف استقرار آنها در هزار رودخانه به شدت آلوده افزایش داده است.
هم اکنون شرکت "اوشن کلین آپ" دارای سه شناور است که در رودخانه های مالزی، اندونزی و جمهوری دومنیکن مستقر شده اند. چهارمین شناور هم در راهست و مقرر است اوایل سال آینده در ویتنام مشغول فعالیت شود.
این شناورها بعد از شناور شدن در رودخانه ها، در بستر رودخانه لنگر می اندازند. سپس زباله های پلاستیکی را با دریچه ای که در دهانه آنها قرار دارد و یک نوار نقاله زباله ها را به سطل های زباله درون شناور منتقل می کند، جمع آوری می کنند.
هنگامی که سطل های زباله به تخلیه احتیاج داشته باشند، سنسورهای موجود در شناور به اپراتورها اخطار می دهند. بعد از تخلیه هم زباله های پلاستیکی برای بازیافت به تاسیسات محلی منتقل می شوند.
طراحی نسل سوم این شناورها شامل ارتقای شناور، نوار نقاله و مخازن زباله است.
شرکت "اوشن کلین آپ" خویش را برای ساخت، نصب و نگهداری این شناورها برای توسعه جهانی این پروژه آماده می کند.
"بویان اسلات" مدیر عامل این شرکت می گوید: من در انتها یک سال بسیار پرچالش، خوشحالم که می بینم تولید انبوه "Interceptor" شروع شده است. این یک گام ضروری برای ماست که با مقیاس گسترده ای با جریان جهانی آلودگی پلاستیکی در اقیانوس ها مقابله نماییم.
منبع:

1399/09/23
14:05:12
5.0 / 5
1267
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav