ابزار نفوذسنج بزرگترین شركت امنیت سایبری آمریكا دزدیده شد

ابزار نفوذسنج بزرگترین شركت امنیت سایبری آمریكا دزدیده شد

به گزارش پارسی کاو شرکت امنیت سایبری فایرآی مدعی شده هکرهای مورد حمایت یک دولت ابزار حرفه ای مورد استفاده این شرکت برای شناسایی حملات اینترنتی را سرقت کرده اند.به گزارش پارسی کاو به نقل از انگجت، فایرآی می گوید از ابزار سرقت شده جهت بررسی و آزمون اقدامات و تمهیدات دیگر شرکت ها در حوزه امنیت سایبری استفاده می نماید تا مشخص شود آیا آنها در مقابل حملات هکری صدمه پذیر هستند یا خیر.
فایرآی بزرگترین شرکت امنیت سایبری در آمریکاست و ابزار سرقت شده از آن برای انجام آزمایش و بررسی میزان و امکان نفوذپذیری شبکه اینترنتی دیگر شرکت ها مورد استفاده قرار می گرفت. کوین مندینا مدیر این شرکت حمله منجر به سرقت این ابزار را پیچیده توصیف کرده و می گوید از همین رو بر این باوریم که این حمله با پشتیبانی یک دولت انجام شده است.
فایرآی از افشای زمان انجام این حمله خودداری کرده است. این شرکت در داخل و خارج از آمریکا ده ها مشتری خصوصی و دولتی دارد و هنوز معلوم نیست آیا از ابزار سرقت شده برای انجام عملیات هکری استفاده شده است یا خیر. تحقیقات در این حوزه با همکاری مایکروسافت و اف بی آی شروع شده و در عین حال برخی رسانه های آمریکایی مانند واشنگتن پست این حمله را به گروه هکری روسی APT۲۹ منتسب کرده و مدعی شده اند این گروه با سرویس اطلاعاتی خارجی روسیه در ارتباطست.


منبع:

1399/09/20
12:49:59
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: امنیت , اینترنت , سایبری , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav