احتمال آماده شدن واكسن كووید-19 دانشگاه آكسفورد پیش از كریسمس كم است

احتمال آماده شدن واكسن كووید-19 دانشگاه آكسفورد پیش از كریسمس كم است

پارسی كاو احتمال آماده شدن واكسن كووید-19 دانشگاه آكسفورد پیش از كریسمس كم است


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از بیزینس اینسایدر، این واکسن توسط دانشگاه آکسفورد و آسترازنکا تولید شده است. پولارد اظهار داشت: من خوش بین هستم که می توانیم پیش از اختتام سال جاری آخرین مرحله از آزمایشات را انجام دهیم، اما احتمال کمی وجود دارد که واکسن تا کریسمس آماده شود."پاسکال سوریوت" (Pascal Soriot)، مدیر عامل آسترازنکا در ماه سپتامبر اظهار داشت که این شرکت ممکنست تا آخر سال جاری واکسن را عرضه نماید.
هنوز هیچ واکسن کووید-۱۹ در انگلیس تایید نشده است، اما دو واکسن در مراحل آخر آزمایش بالینی قرار دارند: واکسن دانشگاه آکسفورد و دیگری واکسن شرکت آلمانی بایوان تک و شرکت دارویی پی فایزر در ایالات متحده. مدتی پیش واکسن دانشگاه آکسفورد سبب ایجاد بیماری در دو فرد شده بود.
شرکت "آسترازنکا" مدتی پیش اظهار داشت که آزمایشات جهانی همچون آزمایشات بزرگ مرحله آخر این شرکت برای آزمایش واکسنی که توسعه داده به سبب بیمار شدن غیرقابل توجیه یک شرکت کننده در مطالعه، متوقف شده است. آزمایشات واکسن آکسفورد بعد از آنکه دو شرکت کننده(دو خانم انگلیسی) بطور متوالی "علائم عصبی غیرقابل توضیح" در آنها بوجود آمد، دو بار متوقف گردید.
در دومین فردی که عوارض جانبی در آن ظاهر شد، گزارش شده بود که این بیماری میلیت عرضی است. میلیت عرضی یک سندرم التهابی است که بر نخاع تأثیر می گذارد و اغلب به سبب عفونت های ویروسی ایجاد می شود و می تواند موجب فلج شدن شود. نخستین توقف، در ماه جولای، بطور علنی اعلام نشد و بعد از مشخص شدن اینکه داوطلب مبتلا به ام. اس است (بیماری ای که می تواند همان واکنش عصبی را ایجاد کند) آزمایش مجدداً شروع شد.
منبع:

1399/08/16
19:18:26
5.0 / 5
1497
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ParsiKav