حمله به سرورهای شهرداری؛

باج افزاری كه تگزاس را به عصر آنالوگ بازگرداند

باج افزاری كه تگزاس را به عصر آنالوگ بازگرداند

به گزارش پارسی كاو مقامات شهر دل ریو در تگزاس می گویند به دنبال حمله یك باج افزار خطرناك مجبور به از كارانداختن تمامی خدمات الكترونیك این شهر و بازگشت به عصر قلم و كاغذ شده اند.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، باج افزار مورد اشاره با حمله به سرورهای شهرداری و دیگر ادارات محلی سایت های آنها را به صورت كامل از دسترس خارج كرده است. همین امر چاره ای جز توسل به كاغذ و قلم و بازگشت به عصر آنالوگ برای مردم باقی نگذاشته است.
اولین بار اعضای شورای شهر در هفته گذشته وقوع این حمله سایبری را افشا كردند. باج افزار مورد اشاره در روز پنج شنبه كل شهر را فلج كرد و مقامات مسئول چاره ای جز خاموش كردن كل كامپیوتر های سرور برای پیشگیری از گسترش الودگی به دیگر سرورها نداشتند.
آنان همینطور مجبور شدند ارتباط اینترنتی تمامی كامپیوتر های دولتی را قطع كنند تا از گسترش باج افزار مورد اشاره به دیگر ادارات دولتی و دیگر نقاط آمریكا جلوگیری نمایند. همینطور به تمامی كاركنان دولت اعلام گردید كه در سیستم های دولتی لاگین نكنند.
در نتیجه این دستورات تمامی كارمندان دولت در این شهر آمریكا مجبور به استفاده از قلم و كاغذ و استفاده از فرم های كاغذی شدند و این در حالی بود كه به علت عدم دسترسی به سوابق فعالیت های اداری پیشبرد امور بسیار دشوار شده بود.
مسئولان این شهر مبحث را به اطلاع اف بی آی رسانده اند و تحقیقات برای شناسایی عوامل طراح این باج افزار در جریان است. در مورد ماهیت این باج افزار و مبلغ درخواستی توسط طراحان آن اطلاعاتی منتشر نشده است.

1397/10/25
14:43:22
5.0 / 5
5023
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ParsiKav