اولین آزمایش همزمان موتورهای سه گانه استارشیپ

اولین آزمایش همزمان موتورهای سه گانه استارشیپ

شركت خصوصی فضایی ˮاسپیس ایكسˮ(SpaceX ) قبل از اولین پرواز موشك استارشیپ در ارتفاع زیاد، برای نخستین بار هر سه موتور رپتور این موشك را همزمان مشتعل كرد.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، نمونه اولیه سفینه فضایی استارشیپ موسوم به "SN8" احتمالاً به زودی از مرکز پرتاب اسپیس ایکس در جنوب تگزاس به فضا پرتاب خواهد شد تا نخستین پرواز خود در ارتفاع زیاد را تجربه کند.
این شرکت حالا نخستین آزمایش موتور سه گانه رپتور خودرا انجام داده است. هر موتور رپتور استارشیپ می تواند بیش از 200 تن رانش ایجاد کند.
این آزمایش آتش ثابت که شاهد روشن شدن هر سه موتور رپتور بطور همزمان بود، قسمتی از آزمایش های منظم پیش از پرواز موشک است. منبع سوخت این نمونه اولیه از استارشیپ با متان برودتی و اکسیژن مایع پر شده بود. سپس در صورتیکه SN8 بر روی سکوی پرتاب قرار داشت، موتورها تنها برای چند ثانیه مشتعل شدند.
این نخستین کوشش برای آزمایش آتش ثابت همزمان هر سه موتور بود که بدون دردسر پیش رفت. این بدان معناست که اسپیس ایکس ممکنست فقط چند روز دیگر با مونتاژ دماغه SN8 فاصله داشته باشد. سپس یک آزمایش آتش ثابت دیگر روی هر سه موتور انجام می شود و در نهایت، اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، موشک استارشیپ SN8 نخستین پرواز فضایی خود در ارتفاع 15 کیلومتر را تجربه خواهدنمود.
لحظات بزرگی برای نمونه اولیه استارشیپ و موتورهای بزرگ آن در پیش است.
شرکت اسپیس ایکس هنوز اخبار این آزمایش را بطور رسمی به اشتراک نگذاشته است، اما از روی تصاویر ارائه شده توسط تماشاگران و ساکنان آن منطقه مشخص است که این رویداد رخ داده است.1399/08/01
13:31:18
5.0 / 5
1842
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ParsiKav