ماه نورد كوچك استروباتیك برای آزمایش راهی ناسا می شود

ماه نورد كوچك استروباتیك برای آزمایش راهی ناسا می شود

ماه نورد كوچك شركت خصوصی ˮاستروباتیكˮ(Astrobotic) معروف به ˮكیوب روورˮ(CubeRover) كه یك بستر متحرك برای ابزارهای علمی روی ماه فراهم خواهد كرد، برای آزمایش عملكرد راهی ناسا شده است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از انگجت، شرکت خصوصی آمریکایی "استروباتیک"(Astrobotic) که در زمینه ساخت و توسعه فناوری رباتیک فضایی برای مأموریت های قمری و سیاره ای فعالیت می کند، اعلام نمود ماه
نورد کوچک خود به نام "CubeRover" در حال حرکت به مرکز فضایی کندی ناسا برای انجام آزمایش عملکرد است.
این ماه نورد بگونه ای طراحی شده است تا یک بستر متحرک برای ابزارهای علمی در سطح ماه فراهم آورد.
"کیوب روور" با همکاری دانشگاه "کارنگی ملون" ساخته شده است و شرکت "استروباتیک" می گوید این ماه نورد، سبک ترین ماه نورد سیاره ای تجاری است که تابحال ساخته شده است و وزن آن تنها حدود چهار کیلوگرم است.
حالا یک تیم در ناسا و در آزمایشگاه "GMRO" چند ماه به آزمایش این ماه نورد روی سطح شبیه سازی شده ماه خواهند پرداخت. این آزمایشات مشخص خواهد نمود که این ماه نورد می تواند از چه نوع تپه ها، شکاف ها و سایر موانع و پستی و بلندی های سطح ماه عبور کند.
ماه نورد "CubeRover" برای کار با چندین فرودگر یا سطح نشین ماه طراحی شده است، ازاین رو اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، از آن در چندین مأموریت فضایی استفاده خواهد شد.
ناسا شرکت "استروباتیک" را بعنوان شریک تجاری خود برای مأموریت آینده خود در ماه برگزیده است، چون که به دنبال مکان و غلظت یخ در سطح ماه است و این ماه نورد به ناسا در آگاهی از مکان های فرود خدمه در آینده کمک می نماید.
منبع:

1399/07/12
13:51:44
5.0 / 5
1864
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav