شكایت لحظه آخری تیك تاك از ترامپ

شكایت لحظه آخری تیك تاك از ترامپ

تیك تاك در آخرین ساعات باقی مانده به ممنوع شدن بارگذاری این اپلیكیشن در آمریكا شكایتی را بر ضد دولت ترامپ تقدیم كرده تا مانع از اجرای این تصمیم شود.به گزارش پارسی کاو به نقل از ورج، تیک تاک و شرکت مالک این اپلیکیشن معروف به بایت دنس شکایتی را در آخرین ساعات روز جمعه بر ضد دولت ترامپ به دادگاه ارسال کرده اند تا مانع از اجرای دستور ممنوع شدن موارد بارگذاری جدید این اپلیکیشن شوند. این دستور مقرر است تا ساعاتی دیگر اجرایی شود.
تیک تاک در شکایت خود در این حوزه مدعی شده که این تصمیم قوانین و مقررات مربوط به آزادی بیان را در آمریکا نقض کرده و خسارات قابل توجه مادی و معنوی را برای بایت دنس به وجود می آورد. تیک تاک در شکایت خود این تصمیم را سیاسی و نه حقوقی دانسته و افزوده که تیک تاک هیچ تهدید غیرعادی و فوق العاده ای برای ایالات متحده ایجاد نکرده است.
این نخستین بار نیست که تیک تاک مدعی شده دولت ترامپ بر ضد روندهای قانونی عمل کرده است. کاخ سفید مدعی است تیک تاک یک تهدید امنیتی برای امنیت ملی ایالات متحده است، اما بایت دنس این مسئله را رد کرده و بررسی های مستقل سازمان جاسوسی سیا هم نشان داده است تیک تاک داده های خصوصی کاربران خویش را در اختیار دولت چین قرار نداده است.
تیک تاک پیش از این در ماه آگوست هم شکایتی را بر ضد دولت ترامپ تقدیم دادگاه کرده بود و در این شکایت ادعاهای کاخ سفید در مورد تهدید امنیتی این اپلیکیشن را رد کرد.


منبع:

1399/06/30
22:03:19
5.0 / 5
1679
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ParsiKav