ربات هایی كه هواپیماها را برای مقابله با كروناویروس ضدعفونی می كنند

ربات هایی كه هواپیماها را برای مقابله با كروناویروس ضدعفونی می كنند

پارسی كاو: یك شركت هواپیمایی آمریكایی برای كاهش شیوع كووید- 19 در پروازها، ربات هایی را به كار گرفته است كه می توانند همه قسمت های هواپیما را بطور كامل ضدعفونی كنند.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، ربات ها در دوره شیوع کروناویروس، نقش مهمی در فرودگاه های آمریکا پیدا کرده اند و برای ضدعفونی کردن هواپیماها به کار می روند تا مردم به استفاده باردیگر از پروازها تشویق شوند.
شرکت هواپیمایی "یونایتد ایرلاینز" (United Airlines) برای ضدعفونی کردن هواپیماهای خود، ربات هایی را به کار گرفته است که یک ماده ضدمیکروبی را روی سطوح پخش می کنند تا از رشد میکروب روی آنها جلوگیری شود.
هم اکنون از فناوری های بسیاری در ارسال بسته های سفارشی، خطوط تولید و همین طور برای ضدعفونی کردن سطوح استفاده می شود. این ربات ها که "نواروور" (NovaRover) نام دارند، به یک نازل مجهز هستند که ماده ضدعفونی کننده را از جهت های گوناگون روی سطوح می پاشد.


بگفته یونایتد ایرلاینز، ضدعفونی کردن بیشتر قسمت های هواپیما با این ربات ها، تنها یک دقیقه و نیم زمان می برد و این شرکت آنها را به کار گرفته است تا ضدعفونی کردن هواپیما بطور کامل و با سرعت بیشتر صورت گیرد.
ربات نواروور، در بین صندلی های هواپیما حرکت می کند و ماده ضدمیکروبی را طوری روی همه سطوح می پاشد که سرتاسر آنها را پوشش دهد.
مقرر است که این ربات ها در اختیار 10 فرودگاه در سرتاسر آمریکا قرار بگیرند و طی شب به ضدعفونی کردن هواپیما بپردازند تا میزان تعامل انسان با سطوح را کاهش دهند و از شیوع بیشتر کروناویروس پیشگیری کنند.


"توبی انکویست" (Toby Enqvist)، مدیر ارشد بخش مشتریان یونایتد ایرلاینز اظهار داشت: این اسپری ضدمیکروبی که ماندگاری بالایی دارد، سطح محافظتی بیشتری را در هواپیماهای ما به وجود می آورد تا از کارمندان و مشتریان بهتر محافظت گردد.
وی ادامه داد: ما سیاست ها و رویه خودرا مورد بازبینی قرار داده ایم تا راهکارهای جدیدی را ارائه دهیم که تجربه ایمن تری را فراهم می کنند.
منبع:

1399/06/28
20:16:03
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ParsiKav