عوارض واكسن روسی كووید-19 روی داوطلبین

عوارض واكسن روسی كووید-19 روی داوطلبین

وزارت بهداشت روسیه روز گذشته اعلام نمود از هر ۷ داوطلبی كه واكسن كروناویروس روسیه را دریافت كرده اند یك نفر عوارض جانبی مانند ضعف و درد عضلانی ناشی از تزریق واكسن را گزارش كرده است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از مسکوتایمز، آزمایشات بالینی نهایی واکسن "Sputnik V" با وجود و سوالات و ابهاماتی که درباره ایمنی و اثربخشی آن در طولانی مدت بود، اوایل این ماه در مسکو شروع شد.
به گزارش خبرگزاری دولتی تاس، "میخائیل موراشکو"(Mikhail Murashko) وزیر بهداشت روسیه اظهار داشت: بیشتر از ۳۰۰ نفر از ۴۰ هزار داوطلبی که برای واکسن کرونای این کشور درخواست کرده بودند، تابحال واکسینه شده اند.
تاس به نقل از موراشکو اظهار داشت: حدودا ۱۴ درصد از این افراد عوارض جانبی همچون ضعف و درد عضلانی و افزایش گاه به گاه دمای بدن به مدت ۲۴ ساعت را اعلام نموده اند.
موراشکو اظهار داشت که این علایم یک روز بعد از اعلام کاهش یافته است.
وی در اینباره اضافه کرد: عوارض در دستورالعمل ها توصیف شده و قابل پیشبینی بود. انتظار می رود داوطلبان ۲۱ روز بعد از نخستین تزریق، دومین دوز واکسن مبتنی بر آدنوویروس را دریافت نمایند.
مقامات دولت روسیه و رهبران حزب از شرکت در این آزمایشات اطلاع داده اند. توسعه دهندگان در ایام اخیر توزیع مقادیری از واکسن Sputnik V را در تمامی مناطق روسیه همزمان با آزمایشات فاز ۳ شروع کرده اند.
موراشکو اظهار داشت: تمامی افراد می توانند در اواخر نوامبر یا اوایل دسامبر واکسینه شوند.
روسیه طی شش ماه از آغاز شیوع کووید-۱۹، تقریباً ۱.۱ میلیون مورد کووید-۱۹را شناسایی کرده است، در صورتی که در ایام اخیر شاهد افزایش مداوم بیماران هم بوده است. در نظرسنجی های عمومی گفته شده است که حدودا نیمی از روسها قصد ندارند واکسن ویروس کرونا را دریافت نمایند.
منبع:

1399/06/26
14:17:26
5.0 / 5
2091
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav