اخطار یك گجت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی

اخطار یك گجت برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی

پارسی كاو: استارت آپی به نام ˮIIM-Kozhikodeˮ بتازگی موفق به توسعه یك گجت پوشیدنی موسوم به ˮولی بندˮ(Veli Band) برای اطمینان از رعایت فاصله گذاری اجتماعی كاربران شده است.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از نیوایندین اکسپرس، ولی بند در رعایت فاصله گذاری اجتماعی و ردیابی افراد ناقل بیماری کمک می نماید تا افراد در همه مکان ها این موارد را خصوصا در زمان شیوع این بیماری خطرناک رعایت نمایند.
این استارت آپ موفق به SHOJ یک دستگاه پوشیدنی کاربردی و منحصر به فرد شده است که نزدیک شدن کاربر به افراد دیگر را هشدار می دهد و به صورتی به اجرای قانون فاصله گذاری اجتماعی کمک می نماید.
فاصله گیری اجتماعی یا فاصله گذاری اجتماعی اصطلاحی است که برای بعضی از اقدامات غیر دارویی کنترل عفونت استفاده می شود که توسط مقامات بهداشت عمومی برای متوقف کردن یا کاهش سرعت شیوع بیماری های بسیار مسری انجام می شود. هدف از فاصله گیری اجتماعی کاهش احتمال تماس بین افراد دارای عفونت و افراد سالم می باشد تا انتقال بیماری، عوارض و در نهایت مرگ و میر به حداقل برسد.
هنگامی که کاربر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کند و به افرادی که احیانا ناقل بیماری هستند نزدیک می شود این گجت پوشیدنی به ارتعاش درمی آید و یک زنگ همراه با هشدار اجرا می شود و چراغ های ال. ای. دی آن بطور همزمان چشمک می زند تا به کاربر اعلام کند که این قانون را رعایت نکرده است و باید در فاصله ای ایمن از افراد قرار گیرد. این فناوری پوشیدنی مجهز به باتری قابل شارژ است و از فناوری بلوتوث کم انرژی برای ردیابی کاربر استفاده می نماید.
منبع:

1399/05/04
23:40:42
5.0 / 5
2483
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ParsiKav