استفاده از فناوریهای پوشیدنی در نیروی دریایی آمریكا برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی

استفاده از فناوریهای پوشیدنی در نیروی دریایی آمریكا برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی

پارسی كاو: نیروی دریایی آمریكا به دنبال استفاده از یك فناوری پوشیدنی برای سربازان خود است تا فاصله گذاری اجتماعی میان آنها رعایت شود.


به گزارش پارسی کاو به نقل از دیلی میل، با توجه به اینکه شیوع "کروناویروس" همچنان در آمریکا ادامه دارد، همه به دنبال فناوری هایی هستند که در مقابل این ویروس از خود دفاع کنند.
در این راستا، نیروی دریایی آمریکا در نظر دارد یک برنامه ردیابی کروناویروس را به کار بگیرد تا تاثیر سیاست های فاصله گذاری اجتماعی در محدود کردن شیوع کروناویروس را بررسی کند.
یک گروه از ارتش نیروی دریایی آمریکا به دنبال گزینه هایی برای یک فناوری پوشیدنی است که سوابق کاربران در فاصله حدودا دو متری از هم را ثبت می کند و قادر می باشد ۱۰۰ دستگاه مختلف را در زیر یک دقیقه شناسایی کند.
این گروه نظامی در حال بررسی فناوری های موجود برای این برنامه هستند. ولی این دستگاه ها نمی توانند اطلاعات شخصی را ذخیره کنند یا جی پی اس و وای فای داشته باشند. چونکه چنین خدمات یک تهدید امنیتی به شمار می آیند.
در ماه آوریل بود که گزارش شد تست کرونای بیش از سه هزار عضو نیروی دریایی مثبت شده است.
گروه تحقیقاتی نیروی دریایی همچنان در حال تحقیق است که از فناوری پوشیدنی استفاده گردد که بتواند اطلاعات را ذخیره کند و فاصله افراد از یکدیگر را هم نشان میدهد.
بدین سان با نشان دادن این اطلاعات افرادی که به مدتی طولانی نزدیک فردی ایستاده بودند که تست کرونای او مثبت شده، مشخص می شوند.
همین طور این اطلاعات برای تعیین موثر بودن یا نبودن سیاست های فاصله گذاری اجتماعی هم موثر است.
در نظر گرفته شده که این فناوری به اندازه یک ساعت مردانه کوچک باشد و خیلی هم ضخیم نباشد.
عمر باطری دستگاه باید حداقل پنج روز باشد ولی یک دوره ۳۰ روزه ترجیح داده می شود.
با این وجود، بر خلاف فناوری های پوشیدنی سنتی، انتخاب نیروی دریایی نمی تواند توانایی ذخیره اطلاعات شخصی سربازان را داشته باشد.
گفته شده این دستگاه تنها به هنگام کار پوشیده خواهد شد.
منبع:

1399/04/28
13:38:53
5.0 / 5
2590
تگهای خبر: امنیت , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
ParsiKav