ضربه سنگین كرونا به فناوری اطلاعات

ضربه سنگین كرونا به فناوری اطلاعات

به گزارش پارسی كاو نتایج یك بررسی كه توسط مؤسسه تحقیقاتی گارتنر صورت گرفته، نشان داده است شیوع كرونا تقریباً هیچ بخشی از دنیای فناوری را بی نصیب نگذاشته و كل این عرصه را متأثر كرده است.به گزارش پارسی کاو به نقل از زد دی نت، همه گیر شدن بیماری کرونا باعث تغییرات اساسی در حوزه هایی همچون زنجیره تأمین کالاها، سرمایه گذاری و فرآیند برنامه ریزی شده تحول کسب و کارها شده است.
گارتنر پیشبینی کرده که سال ۲۰۲۰ به صورت کامل از شیوع کرونا متأثر خواهد شد و از همین رو صرف هزینه در حوزه فناوری اطلاعات از ۳.۹ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۹ به ۳.۴ تریلیون دلار در سال ۲۰۲۰ کاسته می شود.
پیش بینی دیگر گارتنر این است که صرف هزینه برای خرید کامپیوتر های شخصی، تبلت، گوشی و غیره هم در سال ۲۰۲۰ با کاهشی ۱۳.۶ درصدی مواجه خواهد شد. همینطور عرضه کامپیوتر های شخصی در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۰.۵ درصد کاسته می شود. البته کاهش میزان فروش نوت بوک، تبلت و کروم بوک به دلیل لزوم دورکاری کندتر از کاهش میزان فروش کامپیوتر های شخصی خواهد بود.
بر اساس بررسی های گارتنر، نزدیک به نیمی از کارکنان شرکت های تجاری حتی پس از آخر شیوع کرونا هم به دورکاری ادامه خواهند داد. میزان کاهش عرضه گوشیهای هوشمند در سطح جهان هم در حدود ۱۴.۶ درصد خواهد بود.

1399/03/12
12:41:11
5.0 / 5
3053
تگهای خبر: خرید , شركت , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ParsiKav