ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد

ماهواره نظارت بر دریا توسط چینی ها آزمایش شد

به گزارش پارسی كاو ماهواره جدید چینی ها كه با هدف نظارت بر اقیانوس ها ساخته شده است، مراحل آزمایش كارخانه ای را سپری نمود.


به گزارش پارسی کاو به نقل از ایسنا و به نقل از چاینادیلی، وزارت منابع ملی چین اعلام نمود این کشور یک ماهواره جدید برای نظارت بر اقیانوس ها ساخته که " HY-۱D" نام دارد و مراحل آزمایش های کارخانه ای را گذارنده است.
بدین سان این ماهواره در زمانی مناسب پرتاب خواهد شد.
"HY-۱D" چهارمین ماهواره نظارت بر رنگ اقیانوس ها و یک ماهواره عملیاتی برای سیستم زیرساخت های فضای شهری چین است.
پیش از این ماهواره "HY-۱C" در سال ۲۰۱۹ میلادی پرتاب شد. این ماهواره که از جانب آکادمی علوم و فناوری چین توسعه یافته بود، توسط موشک" Long March – ۲C "به فضا پرتاب شد.
این ماهواره در نظارت بر وضعیت اکولوژیک و گرمای اقیانوس های کل جهان و آب های سواحل کشورها، مناطق، جزایر و منابع پایدار اقیانوس مورد استفاده قرار می گیرد.
گفته شده که ماهواره " HY-۱D" بعنوان نخستین ماهواره چینی با کاربرد غیرنظامی برای نظارت بر دریاها خواهد بود تا پوشش نظارتی چینی ها در سطح جهان را افزایش دهد.
هنگامی که این ماهواره در مدار قرار گرفت، اطلاعاتی راجع به رنگ اقیانوس ها و دمای آب برای منابع و محیط زیست آب های چین و جزایر این کشور فراهم خواهد نمود.
همینطور این اطلاعات امکان دارد برای تسهیل پیشگیری و کاهش بلایای دریایی، استفاده پایدار از منابع دریایی، اخطار زود هنگام زیست محیطی و حفاظت از محیط زیست مورد استفاده قرار گیرد.1399/02/22
17:24:36
5.0 / 5
3131
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
ParsiKav