آموزش كار با ابزارهای جدید برای سفر به فضا

آموزش كار با ابزارهای جدید برای سفر به فضا

پارسی كاو: اولگ كانوننكو فضانورد روسكاسموس كه خویش را برای ماموریت چهارم در ایستگاه فضایی بین المللی آماده می كند، دوره آموزشی خاصی را در شركت فناوری های فضایی ˮانرگیاˮ برای كار با سامانه های جدید شروع كرد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا، در این دوره كه با حضور كارشناسان انرگیا اداره می شود، اولگ كانوننكو باید با سامانه های جدیدی كه مقرر است در ایستگاه فضایی بین المللی با آنها كار كند آشنا شود و آموزش ببیند.
تجهیزات آموزشی شبیه سازی شده دستگاه های برقی بخصوص سیستم ارتباطی كه در آینده در داخل ایستگاه فضایی بین المللی نصب و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت، تجهیزات جدید عكاسی به روز كه كیفیت بالاتر عكسبرداری و فیلمبرداری از مدار را فراهم می سازد و چگونگی نگهداری و تعمیر این وسایل كه باید به صورت مرتب صورت گیرد تا امكان استفاده طولانی مدت در ایستگاه را فراهم آورد، همچون مواد آموزشی كانوننكو است.


علاوه بر این، متخصصان شركت یك "قفسه هوشمند" را كه برای جانمایی و قرار دادن تجهیزات و وسایل موجود در ایستگاه طراحی شده بود را به وی آموزش می دهند. در این سامانه مجازی جدید، فضانوردان می توانند برای پیدا كردن هر وسیله یا شی، از "برچسب" های فركانس های رادیویی(Radio-frequency identification -RFID) استفاده كنند با عنایت به اینكه طبق برنامه بخش روسی ایستگاه فضایی بین المللی مقرر است در آینده گسترش یابد، چنین تجهیزاتی به فضانوردان كمك خواهد نمود تا ابزارهای بهینه سازی موجودی و اجرای برنامه علمی آزمایش ها را فراهم نمایند.
اولگ كانوننكو می گوید: هنگامی كه یك فرد برای مأموریت بعدی آماده می شود، كاملا طبیعی است كه در انرگیا آموزش ببیند، جایی كه بخش های مختلف ایستگاه فضایی بین المللی تولید شده اند و تجهیزات جانبی در حال ارتقاء هستند. در اینجا ما در جلسات آموزشی تحت هدایت متخصصانی كه مستقیما در توسعه و عملیات سخت افزار دخیل هستند شركت می نماییم و تبادل اطلاعات داشته و از هم بیاموزیم به طور مثال می توانیم همه نقاط ضعف اداره و كار آن را به كارشناسان و سازندگان توضیح دهیم.

1397/07/04
22:40:56
0.0 / 5
4533
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav