آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد

آلمان دهها میلیون یورو را به خاطر حملات فیشینگ از دست داد

پارسی كاو: با تشدید حملات فیشینگ بعد از انتشار ویروس كرونا، دولت آلمان میلیون ها یورو را به همین علت از دست داده است. بخش عمده این حملات موفق در ایالت نوردراین- وستفالن رخ داده است.به گزارش پارسی كاو به نقل از زددی نت، مقامات ایالت مذكور در غرب كشور آلمان می گویند بی توجهی به لزوم ایمن سازی روش های مجازی جمع آوری كمك های اضطراری برای مقابله با ویروس كرونا سبب شده تا هكرها بتوانند پول های جمع آوری شده از این طریق را بدزدند.
هكرها بوسیله طراحی حملات فیشینگ توانستند میلیون ها یورو را بدزدند. آنها بدین منظور وب سایتی ظاهراً رسمی با ظاهر مشابه با سایت وزارت امور اقتصادی آلمان را طراحی نموده و سپس ایمیل هایی كه بوسیله همین سایت ارسال شده بود را برای كاربران زیادی ارسال كردند و مدعی شدند با وارد كردن اطلاعات شخصی و بانكی در فرم ارسالی، كمك مالی برای مقابله با ویروس كرونا ممكن می شود.
پس از آنكه تعداد زیادی از شهروندان ایالت نوردراین- وستفالن اطلاعات شخصی و بانكی خودرا در سایت قلابی وارد كردند، هكرها مجموعه این درخواست های كمك را تجمیع كرده و مبالغ جمع آوری شده را به حساب های شخصی خود منتقل كردند.
این كلاهبرداری از اواسط ماه مارس شروع شده و در تاریخ ۹ آوریل شناسایی و روند آن متوقف شده است. وب سایت مورد استفاده برای این كار نیز از دسترس خارج شده است. تاكنون ۵۷۶ نفر از سایت مورد اشاره به سبب كلاهبرداری شكایت كرده اند. بررسی ها حاكیست بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر قربانی درخواست كمك كرونایی این وب سایت بوده اند و مبالغی كلان كه گاهی به ۲۵ هزار یورو می رسد نیز از این طریق پرداخت شده است.
هنوز برآورد دقیقی از رقم كل سرقت سایبری انجام شده از این طریق وجود ندارد و برمبنای برآوردها این رقم از ۳۱.۵ تا ۱۰۰ میلیون یورو در نوسان خواهد بود.


منبع:

1399/01/31
21:58:35
5.0 / 5
3353
تگهای خبر: سایبری , سایت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
ParsiKav