تشخیص كروناویروس با هوش مصنوعی با دقت 98 درصد و ظرف چند ثانیه

تشخیص كروناویروس با هوش مصنوعی با دقت 98 درصد و ظرف چند ثانیه

به گزارش پارسی كاو یكی از محققان آمریكایی موفق به تولید یك نرم افزار مبتنی بر ˮهوش مصنوعیˮ شده كه می تواند وجود كروناویروس در عكس اشعه ایكس قفسه سینه افراد را تنها در عرض چند ثانیه تشخیص دهد.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، در حال حاضر مقامات بهداشتی آمریكا تلاش می كنند نتایج آزمایش مبتلاشدن به "كرونا ویروس" را بموقع آماده كنند. اما این پروسه شامل آزمایش گیری، آزمایش نمونه ها و سپس ارائه نتایج است.
در این راستا، یكی از پژوهشگران دانشگاه "دیتون"(Dayton) در ایالت "اوهایو" آمریكا یك تكنولوژی جدید توسعه داده كه می تواند در عرض چند ثانیه و با دقت ۹۸ درصد ابتلای افراد به "كروناویروس" را تشخیص دهد.
"باراث نارایانان"(Barath Narayanan) این نرم افزار هوش مصنوعی را طراحی نموده كه می تواند تنها با اسكن تصاویر اشعه ایكس قفسه سینه، بیماری "كووید-۱۹" را شناسایی كند.
در این نرم افزار از یك الگوریتم "یادگیری ماشین" استفاده می شود كه به نحوی آموزش داده شده كه از اسكن قفسه سینه افراد مبتلا به بیماری و افراد سالم استفاده می نماید تا به جست وجوی نشانه های در رابطه با "كروناویروس" بپردازد.


"باراث نارایانان" درباب دستاورد باارزش خود اظهار كرد، این الگوریتم با استفاده از یادیگری عمیق كه شاخه ای از "هوش مصنوعی" است، خودرا به شناسایی علایم و نشانه های بیماری آموزش داد.
وی ادامه داد، با گذشت زمان این الگوریتم، شناسایی تصاویر بیشتری از اشعه ایكس را به خودش آموخت و حتی دقت آن از ۹۸ درصد به ۹۹ درصد هم رسید.
"باراث نارایانان" كه مدرك كارشناسی ارشد و دكتری خود در رشته مهندسی برق را از دانشگاه "دیتون" دریافت كرده است، اظهار داشت: من خواستم كاری برای منافع مشترك انجام دهم و به نظر رسید كه تصویربرداری های پزشكی روش خوبی برای انجام این كار است.


این محقق می خواهد طی چند روز آتی دستاورد خودرا به تایید "سازمان غذا و دارو" آمریكا برساند.1399/01/20
22:41:40
5.0 / 5
3589
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان پارسی كاو
ParsiKav