سوزاندن دكل های مخابراتی در انگلیس به تصور نقش داشتن در شیوع كروناویروس!

سوزاندن دكل های مخابراتی در انگلیس به تصور نقش داشتن در شیوع كروناویروس!

پارسی كاو: بعضی از منتقدان توسعه شبكه 5G كه فكر می كنند توسعه این شبكه منجر به شیوع بیماری كووید-19 شده است، مبادرت به آتش زدن دكل های مخابراتی می كنند.


به گزارش پارسی كاو به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، تئوری های توطئه در همه جا وجود دارند و اغلب آنها دیدگاه هایی بی ضرر هستند. اما هرازگاهی بعضی از نظریه های توطئه چنان قوت می گیرند كه موجب خسارت واقعی می شوند.
به گزارش گاردین، هم اكنون چنین موردی در انگلستان به وجود آمده است و افرادی در حال به آتش كشیدن دكل های تلفن همراه و حتی توهین و بدرفتاری با مهندسان پهنای باند هستند، چونكه معتقدند شیوع كروناویروس ممكنست با توسعه شبكه 5G ارتباط داشته باشد.
یكی از نخستین دكل های مخابراتی كه این هفته طعمه حریق شد، در بیرمنگام بود. اپراتور شبكه موسوم به "EE" به گاردین اظهار داشت كه احتمالاً این آتش سوزی عمدی بوده است.
این اپراتور اظهار داشت: لطمه و قطع عمدی ارتباطات موبایل در زمانی كه مردم بیش از هر زمان دیگری به آن احتیاج دارند تا با یكدیگر در ارتباط باشند، كاری تاسف آور، مضر و خطرناكست. ما اهتمام خواهیم كرد تا هرچه زودتر آنها را احیا نماییم، اما خسارات ناشی از این آتش سوزی ها قابل توجه است.
در همین حال، بی بی سی گزارش داد كه در لیورپول و ملینگ در بندر مرسی ساید، آتش سوزی های بیشتری رخ داده است. از برخی از این آتش سوزی ها نیز توسط معترضین ضد 5G فیلمبرداری شده و در فیس بوك و یوتیوب به اشتراك گذاشته شده است.
یوتیوب در همین راستا و بمنظور عدم تبلیغ و ترویج این كار و حفظ تجهیزات مخابراتی و ارتباطی اعلام نمود كه تمامی ویدیوهای مربوط به این مساله را از پلتفرم خود حذف خواهدنمود.
معترضان حتی تا آنجا پیش رفته اند كه از مهندسان مخابرات پرخاش و بدرفتاری می كنند. حتی بعضی از این مهندسان از این افراد در فیس بوك خواسته اند كه این كار خود دست بكشند، چونكه آنها در توسعه شبكه های تلفن همراه دست ندارند.
از طرفی وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش بریتانیا یك پست در توییتر منتشر نمود كه می گوید: هیچ مدرك معتبری در خصوص ارتباط بین كووید-19 و شبكه 5G وجود ندارد. با این وجود، بنظر می رسد این امر تأثیر كمی بر معترضان خواهد گذاشت.
منبع:

1399/01/18
23:15:16
5.0 / 5
3655
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ParsiKav