حمله انگلیسی ها به دكل های نسل پنجم برای مقابله با كرونا!

حمله انگلیسی ها به دكل های نسل پنجم برای مقابله با كرونا!

به گزارش پارسی كاو برخی شهروندان خرافاتی كشور انگلیس كه تصور می كنند دكل های شبكه های نسل پنجم تلفن همراه عامل گسترش مبتلا شدن به بیماری كرونا هستند با حمله به آنها، دكل های مذكور را تخریب می كنند.به گزارش پارسی كاو به نقل از انگجت، همزمان با شیوع كرونا در جهان شایعات و خرافات مختلفی در مورد علل انتشار ویروس مذكور هم انتشار یافته كه همچون آنها می توان به گسترش این ویروس به دلیل راه اندازی شبكه های نسل پنجم تلفن همراه اشاره نمود. برخی افراد كه این دروغ پردازی ها را در انگلیس جدی گرفته اند برای تخریب دكل های مورد اشاره تلاش می كنند و این امر دولت و اپراتورها را مجبور كرده تا برای پیشگیری از خرابكاری های بیشتر موانع و استحكاماتی را به دور این دكل ها ایجاد كنند.
علاوه بر دكل های تلفن همراه، مهندسان و كاركنان شركت های مخابراتی هم در انگلیس با دشنام های زبانی و تهدیدهای فیزیكی رو به رو شده اند و برخی افراد خرافاتی نگران از گسترش بیشتر ویروس كرونا آنها را تهدید كرده اند كه از نصب دكل های نسل پنجم دست بردارند.
یكی از شدیدترین این حملات به یك دكل تلفن همراه در شهر بیرمنگام انجام شد كه بعداً مشخص شد بیشتر از آن برای عرضه خدمات نسل چهارم تلفن همراه معروف به ال تی ای استفاده می شد. نیك چنی رئیس اپراتور وودافون انگلیس این تهدیدها را نفرت انگیز توصیف كرده و به مردم اخطار داده با تخریب دكل های تلفن همراه استفاده كادر درمان و پزشكان و پرستاران از خدماتی كه برای نجات جان بیماران كرونایی ضروری می باشد، ناممكن می شود.
متخصصان حوزه بهداشت و درمان بارها اخطار داده اند كه استاندارد نسل پنجم تلفن همراه هیچ ضرری برای سلامت انسان ها ندارد و سبب رشد سریع تر ویروس ها نمی گردد. از جانب دیگر انتشار گسترده ویروس كرونا در خیلی از كشورهایی كه هنوز شبكه نسل پنجم راه اندازی نكرده اند هم اعتبار این شایعه را بیشتر از گذشته زیر سوال می برد.

1399/01/17
16:04:58
5.0 / 5
2756
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
ParsiKav